Alchemia Dotyku

 

Zapisz się na newsletter i otrzymuj regularnie ciekawe artykuły, nagrania, informacje o nowościach, zapowiedziach i promocjach!

Szanujemy Twoją prywatność! 
Po zapisaniu się na newsletter, sprawdź skrzynkę odbiorczą/SPAM 
w celu potwierdzenia adresu email!

Bliźniacze rodzeństwo, które odeszło
Z Katarzyną Toffel Kuźniar – założycielką wydawnictwa Świadome Życie (www.swiadomezycie.eu) oraz terapeutką ciała, emocji i ustawień systemowych (www.holisticstudio.nl) rozmawiała Anna
Czym jest mięśniowo-powięziowe uwalnianie energii CHI?
Większość osób zakłada, że to mięśnie i kości utrzymują ciało w pionie. W rzeczywistości jest to zadanie powięzi. Wyobraź sobie system powięziowy w postaci linek namiotu. Centralny maszt to
Tantra - droga do intymności
Wywiad Aleksandry Nowakowskiej, dziennikarki i redaktorki zajmującej się tematyką psychologiczną i rozwojową, współpracującej z miesięcznikiem "Sens”, z Wojciechem Piergą,
Jak wykorzystać ruch do rozwoju osobistego?
Ruch. Bez niego nie istniejemy. Wszystko wokół nas i wewnątrz nas wiruje i drży w nieustannym tańcu. Nawet bezruch jest częścią ruchu, jak cisza i pauzy są nieodłączną częścią muzyki. Często
Przekonania o rozmowach o seksualności
Seks się uprawia, to lepsze niż gadanie o nim. Takie rozmowy są erotomańskie. To jest za intymne. Można rozmawiać, ale tylko z partnerem. Ty też w to wierzysz?  1. Seks się uprawia, to
1 2 3 4 5

Popularne

Alchemia Dotyku

Alchemia Dotyku jest techniką pracy z ciałem opracowaną przez Tapesha Paradiso. Została pomyślana w taki sposób, aby wznieść masaż i pracę z ciałem na nowy poziom poprzez wykorzystanie różnorodnych technik ze Wschodu oraz z Zachodu i połączenie ich w jedną zharmonizowaną metodę. Ma ona swoje korzenie w masażu mięśniowo-powięziowym „Osho Rebalancing”.

 

Tapesh dopracował i ulepszył tę profesjonalną metodę i przekształcił ją tak, że stała się mniej statyczna i niewymagająca wysiłku oraz nabrała bardziej artystycznego i poetyckiego charakteru! Jednym z najważniejszych aspektów Alchemii Dotyku jest holistyczne spojrzenie na powiązania między ciałem, umysłem i duszą. Uwolnienie napięć udrażnia subtelne kanały energetyczne, czyli meridiany, przez które płynie chi, inaczej zwana energią życiową, przywracając ciału i umysłowi stan równowagi, harmonii i odprężenia.

 
 
Więcej o masażu Alchemia Dotyku...
 
Masaż Alchemia Dotyku to głębokie połączenie następujących technik:

- Rebalancingu,
- Masażu Tkanek Głębokich,
- Mięśniowo-Powięziowego Uwalniania Energii Chi,
- Metody Tragera (Psychosomatycznej Integracji Ruchem),
- Yoga Thai Stretches,
- Digital Pressure Massage,
- Masażu Holistycznego,
- Masażu Organów Wewnętrznych,
- Medytacji i Pracy z Energią.

Techniki te zostały zintegrowane z nowatorską metodą opracowaną przez Tapesha: płynnym dotykiem. Wykorzystuje ona falujące ruchy, dzięki którym wprawiona w wibrację energia przepływa przez ciało i usprawnia cyrkulację płynów oraz tlenu. Masaż Alchemia Dotyku korzysta zarówno z naukowego podejścia, jak i artystycznego nastawienia. Nauka dostarcza fundamentów w postaci znajomości anatomii, funkcjonowania układów: krążenia i nerwowego, a także tłumaczy, w jaki sposób wchodzą one w interakcję ze środowiskiem. W podejściu artystycznym dotyk ma kluczowe znaczenie!

Wyraża się to w finezyjny sposób w formie niezliczonej ilości manualnych technik mobilizacji stawów, uwalniania kości czaszki, rozciągania więzadeł, pobudzających krążenie i wpływających na odruchy. Ci, którzy wiedzą, jak rozwijać swoje intuicyjne zdolności w obszarze sztuki dotyku, posiadają niesamowity dar wykraczający poza to, czego się naucza. Ludzkie ciało jest zbudowane z płynów: 80% twojego ciała to płyny. Pozostaje ono w bezustannym ruchu, tak jakby wszystkie wewnętrzne organy, a także kręgosłup unosiły się na łóżku wodnym. Technika płynnego dotyku polega na dynamicznym procesie zmian prędkości i siły nacisku, to gra między naprężaniem a odpuszczaniem. Ściskanie, uwalnianie, falowanie, poruszanie i wiele innych stosowanych technik poprawia płynność ciała. Wszystko płynie, a woda jest głównym przewodnikiem, który pozwala energii wibrować i rozprzestrzeniać się wokół. Płynny dotyk naturalnie odpręża, odmładza, odbudowuje i odświeża. Ponadto sprawia, że oddech staje się w naturalny sposób głębszy i bardziej swobodny, co zwiększa przepływ tlenu w każdej komórce, wspomaga regenerację i wzmacnia ogólne dobre samopoczucia i procesy zdrowienia.

 DO KOGO SĄ SKIEROWANE SZKOLENIA Z ALCHEMII DOTYKU

alchemy pic1

Warsztaty poświęcone Alchemii Dotyku są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych masażystów, terapeutów pracy z ciałem, praktyków oraz nauczycieli jogi, pracowników służby zdrowia, a także tych, którzy są po prostu zainteresowani dobrym samopoczuciem. Niezależnie od tego czy dopiero zamierzasz zostać profesjonalnym masażystą, czy może już zajmujesz się terapią masażem i pragniesz jedynie dodać nowe techniki do repertuaru swoich umiejętności, czy też po prostu chcesz się nauczyć masować rodzinę i przyjaciół, proponujemy szkolenia, które będą odpowiedzią na twoje potrzeby.

Pragniemy inspirować i motywować każdego z uczestników, tak aby miał możliwość rozwinąć swoje wyjątkowe jakości i talenty w zakresie sztuki masażu. We wspierający sposób uczymy, jak odblokować swój niezwykły potencjał, by móc czerpać z niego jak najwięcej korzyści zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Naszym celem jest kształcić i przygotowywać studentów do osiągania coraz wyższych poziomów rozwoju zawodowego. Chcemy też nauczyć ich pomagać sobie w dbaniu o własne zdrowie. W Akademii Masażu Alchemia Dotyku będziesz mieć możliwość uczestniczyć w szkoleniach, po których otrzymasz certyfikaty i dyplomy. Sposób organizacji szkoleń to efekt wielu lat doświadczania i praktykowania. Szkolenia zostały opracowane w taki sposób, aby zapewnić każdemu jak najlepsze wsparcie przy jednoczesnym wysokim standardzie pracy naszych praktyków.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ ALCHEMIA DOTYKU

W kręgach kultury masażu Akademia Dotyku jest organizmem nieustannie zmieniającym swój kształt. Budzimy kontrowersje ze względu na to, że uczymy możliwie jak najwięcej w relatywnie krótkim czasie. Podczas każdego z naszych szkoleń skupiamy się na tym, jak pracować bez wysiłku − to jedna z głównych składowych masażu, którym dzieli się Tapesh. Opanowanie tej podstawowej umiejętności sprawia, że cała reszta przychodzi organicznie i bez wysiłku. Gdy pracujesz z ciężarem własnego ciała, jesteś ugruntowany, ześrodkowany w harze, mocno osadzony na nogach, możesz z łatwością działać bez wysiłku. Tapesh nauczy cię skutecznych sposobów, dzięki którym jako terapeuta masażem będziesz w stanie podczas sesji pozyskiwać energię, zamiast się męczyć. To główny problem wielu masażystów. A my pokażemy ci doskonałe rozwiązanie.

W Akademii Masażu Alchemia Dotyku będziesz się uczyć w całkowicie nowy, rewolucyjny sposób. Kładziemy nacisk na naukę poprzez praktykę. Tapesh przekaże ci rzetelną wiedzę o masowaniu, podzieli się z tobą szczegółową znajomością anatomii za pośrednictwem interaktywnych materiałów szkoleniowych oraz pokaże ci, jak czytać ciało [nauczy cię wizualnej analizy posturalnej], a wszystko to jednocześnie i w formie zintegrowanej całości. Będziesz miał okazję uczyć się w dynamiczny, a zarazem przyjemny sposób. Zgodnie z naszym podejściem: gdy jesteś zrelaksowany, wówczas nauka przebiega łatwo i naturalnie. Nauczysz się delikatnych ruchów o głębokim działaniu, a także tego, gdzie i w jaki sposób dotykać. Poznasz to wszystko z punktu widzenia początkującego Alchemię Dotyku, pozwalając sobie na doświadczanie poprzez czucie – będziesz unikać nauki wyłącznie za pośrednictwem umysłu i uczyć się za pośrednictwem dłoni oarz serca. Nie kładziemy więc zbytniego nacisku na zapamiętywanie nazw poszczególnych mięśni i kości, ponieważ ta wiedza przyjdzie z czasem sama.

alchemy pic2

Pasją Tapesha jest pokazywanie uczestnikom, jak podczas sesji masażu pracować z pełnym obecności (świadomym) dotykiem. To więcej niż sama technika – to umiejętność bycia tu i teraz, a także świadomość, że każdy dotyk jest inny. Dwie sesje masażu nigdy nie będą jednakowe. Tapesh nauczy cię on bardzo skutecznych, szczegółowo dopracowanych technik. Za ich pośrednictwem wyszkoli cię i wskaże, jak za każdym razem od nowa odpowiadać na specyficzne potrzeby, jakie w danym momencie ma klient. Dzięki takiemu podejściu każdy masaż jest zawsze czymś świeżym i nowym oraz sprawia, że skostniałe wzorce i stare napięcia zostają przełamane. W pełnej miłości, intymnej przestrzeni warsztatowej odnajdziesz własną ścieżkę, intuicyjnie wybierając to, co jest zgodne z twoją naturą. Twój dotyk będzie otaczał troską i dawał przestrzeń, zanurzony w całkowitej uważności.

To szkolenie jest przygotowaniem do holistycznej pracy z ciałem, a także intensywnym procesem osobistej transformacji. Nauczysz się, jak systematycznie uwalniać ciało z napięć i kurczów, dzięki czemu zyska ono umiejętność samouzdrawiania. Ten proces wnosi więcej gracji i lekkości ruchów, a także umożliwia odzyskanie właściwej postawy ciała. Bezpośrednio doświadczysz, w jaki sposób można otworzyć swoje ciało i stać się bardziej świadomym jego istnienia. Praca z ciałem to jedna z najdoskonalszych sztuk, wymagająca umiejętnego dotyku połączonego ze zrozumieniem, że każda osoba jest unikalna i ma swoje indywidualne potrzeby. Ucząc, jak pracować w medytacyjny sposób poprzez dotykanie i bycie dotykanym, za pośrednictwem energetycznego procesu otwierania ciała, uważnej pracy i dzielenia się w grupie, szkolenie to staje się podróżą na ścieżce rozwoju, podczas której każda osoba znajdzie wsparcie w pełnej miłości i akceptacji atmosferze.

Intensywny Certyfikowany Kurs I Stopnia – 60 godzin

Po zakończonej nauce będziesz dysponować wiedzą w wymienionych poniżej obszarach:

- Zastosowanie i praktykowanie (krok po kroku) poszczególnych technik.
- Mięśniowo-Powięziowe Uwalnianie Energii Chi, Rebalancing, Masaż Tkanek Głębokich, Metoda Tragera (Psychosomatyczna Integracja Ruchem), Yoga Thai Stretches, Digital Pressure Massage, Masaż Holistyczny, Masaż Organów Wewnętrznych, Medytacja i Praca z Energią.
- Korzystanie z płynnego dotyku – unikalnej i nowatorskiej metody stworzonej przez Tapesha − oraz dzielenie się jego skutecznością z innymi.
- Szczegółowe wskazówki na temat tego, jak i kiedy umiejętnie używać różnych technik Alchemii Dotyku.
- Sposoby wspierania klienta w naturalnym oddychaniu oraz informacje na temat tego, jak jest to ważne. Nauczysz się, jak systematyczne uwalniać ciało z napięć oraz przykurczów i umożliwiać mu samoczynne uzdrawianie.
- Za pośrednictwem wirtualnych aplikacji i użytecznych materiałów wideo szczegółowo zapoznasz się z anatomią człowieka.
- Co ważnego wyróżnia masaż Alchemia Dotyku – będziesz wiedzieć, jak w danej chwili odpowiadać na konkretne potrzeby klienta, tak aby móc zaoferować mu dokładnie to, czego potrzebuje. Uwolnienie się od konkretnej struktury masażu, pogłębione wykorzystanie technik.
- Dowiesz się, jak ważna jest praca pozbawiona wysiłku i nauczysz się, jak to robić w najpraktyczniejszy sposób.
- Jak czytać język ciała klienta.
- Uzyskasz informacje na temat tego, czym dokładnie są dyskomfort i fizyczny ból oraz nauczysz się je precyzyjnie określać/diagnozować ich źródło.
- Nauczymy cię, jak przynosić ulgę w przypadku powszechnych współcześnie dolegliwości, ze zwróceniem szczególnej uwagi na pracę w konkretnych obszarach, takich jak
   - Uwalnianie chronicznego bólu dolnej części pleców
   - Uwalnianie chronicznego bólu karku
   - Uwalnianie chronicznego bólu ramion.
-Kodeks etyczny terapeuty.
- Jak ważna jest świadomość tego, co składa się na profesję terapeuty masażem i gdzie wymagane są dodatkowe kwalifikacje.
- Przeciwwskazania do masażu.
- Jaką uzdrawiającą moc ma medytacja, kiedy włączymy ją do masażu.
- Poznasz różne techniki medytacyjne, które pomogą ci podczas sesji masażu, a poprzez tę wymianę będą również miały wpływ na klienta.
- Praca z integracją Polaryzacji Energii
- Techniki otwierające i stymulujące naturalny przepływ energii w ciele, chi/prana.
- Techniki, które wyzwalają w twoich dłoniach naturalną uzdrawiającą energię.
- Ćwiczenia na własny użytek oraz którymi możesz dzielić się ze swoimi klientami w celu wzmocnienia u nich niektórych obszarów.

Po 60-godzinnym Intensywnym Certyfikowanym Szkoleniu I Stopnia będziesz potrafił przeprowadzić pełnowartościową sesję masażu Alchemia Dotyku!

 

alchemy pic4


Certyfikacja:

Po ukończeniu szkolenia i wykazaniu się właściwymi kompetencjami otrzymasz Certyfikat Masażu Alchemia Dotyku, z potwierdzeniem ilości przepracowanych z nami godzin. (Jeśli zdobędziesz odpowiednie umiejętności, otrzymasz Certyfikat Ukończenia, w innym przypadku dostaniesz dokument potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu).

Wymagania, jakie musi spełnić każdy student, aby otrzymać Certyfikat Masażu Alchemia Dotyku I Stopnia:

  • Student musi zaliczyć pełen zakres szkolenia, obejmujący wymaganą ilość godzin.
  • Przed zakończeniem szkolenia podczas dnia otwartego każdy ze studentów przeprowadzi praktyczną sesję masażu z klientem pod superwizją Tapesha i Anouk.
  • Częścią certyfikacji jest również podsumowanie każdego z uczestników, w którym omawiamy mocne strony, a także obszary, które w jego przypadku wymagają szczególnej uwagi, z uwzględnieniem skali ocen.

*Uwaga: uczestnik otrzyma Certyfikat Masażu Alchemia Dotyku po wykazaniu swoich kwalifikacji. W innym przypadku dostanie dokument potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Podczas naszych Intensywnych Szkoleń podążamy za następującymi istotnymi wytycznymi:

Po zaliczeniu wszystkich 60 godzin Intensywnego Certyfikowanego Szkolenia I Stopnia otrzymasz Certyfikat Ukończenia wraz z liczbą odbytych godzin szkolenia. Jego ukończenie umożliwi ci zapisanie się na 40-godzinny Zaawansowany Intensywny Trening II Stopnia.

Po ukończeniu obu Intensywnych Szkoleń I i II Stopnia otrzymasz Akredytowany Dyplom potwierdzający udział w 100 godzinach szkolenia Alchemii Dotyku oraz posiadane przez ciebie odpowiednie kwalifikacje do praktykowania w charakterze Terapeuty Masażu Alchemia Dotyku. Dzięki temu będzie mógł zostać wysoko wykwalifikowanym specjalistą Alchemii Dotyku. Ilość godzin treningu manualnego:

Szkolenie składa się z 60 godzin treningu manualnego w grupie.

Wymagania, jakie należy spełnić, aby wziąć udział w 60-godzinnym Intensywnym Certyfikowanym Szkoleniu I Stopnia:

Udział w 60-godzinnym Intensywnym Certyfikowanym Szkoleniu I Stopnia nie wymaga spełnienia żadnych szczególnych wymagań. To Intensywne Szkolenie jest przeznaczone zarówno dla początkujących masażystów, jak i zaawansowanych terapeutów pracy z ciałem. Jeśli masz w sobie pasję i jesteś otwarty na naukę nowatorskich technik Alchemii Dotyku i chciałbyś poznać nasze podejście do masażu, serdecznie zapraszamy! 

Więcej o szkoleniu II stopnia...
 
Zaawansowane Intensywne Szkolenie Dyplomowe II Stopnia (40 godzin) pozwoli ci wniknąć jeszcze głębiej w techniki i wiedzę, którą zdobyłeś podczas Intensywnego Certyfikowanego Treningu I Stopnia, dzięki czemu uzyskasz szansę otrzymania Akredytowanego Dyplomu Masażu Alchemia Dotyku. Kiedy pracujesz jako Profesjonalny Masażysta, bardzo istotne jest, abyś poszerzał swoje kwalifikacje.

Wiemy z własnego doświadczenia, że dalsze studia i odświeżanie wiedzy mają bardzo duże znaczenie dla pogłębiania zdobytej wiedzy. Ucz się wraz z innymi Profesjonalistami Alchemii Dotyku, stań się specjalistą i wyróżniaj się swoimi unikalnymi sesjami Alchemii Dotyku.

Podczas szkolenia omawiane i praktykowane są następujące zagadnienia:

- Całkowita i dogłębna integracja wszystkich poznanych technik!
- Pojawia się tu nieograniczona przestrzeń na zapytania i zgłaszanie, które elementy chcielibyście lepiej poznać oraz jakie techniki powinny zostać powtórzone i pogłębione.
- Przyjrzenie się i wyjaśnienie ewentualnych problemów, które pojawiły się w trakcie praktykowania, podczas indywidualnych sesji z klientami.
- Nauczysz się kolejnych Technik Masażu Tkanek Głębokich i Mięśniowo Powięziowego Uwalniania Energii Chi.
- Uwalnianie chronicznej rwy kulszowej.
- Analiza systemu nerwowego.
- Specjalny nacisk na nerw błędny.
- Pogłębiona analiza powięzi.
- Analiza układu limfatycznego.
- Ogromna rola diety i doradzanie klientowi w tym obszarze.
- Zwrócenie szczególnej uwagi na diagnostykę i doradztwo.
- Zwrócenie uwagi na symptomy i dolegliwości, jakie może napotkać u klientów masażysta lub terapeuta pracy z ciałem.
- Tapesh będzie uczył nowych zaawansowanych technik masażu karku.
- Pogłębisz swoją znajomość unikalnego podejścia i techniki masażu karku, które stworzył Tapesh! Płynny dotyk© jest głęboką innowacyjną techniką uwalniającą napięcie występujące w okolicy karku.
- Zapoznasz się szczegółowo ze znaczeniem precyzyjnego, subtelnego i niezwykle głębokiego dotyku w tym obszarze.
- Tapesh będzie uczył nowego zaawansowanego głębokiego masażu brzucha/trzewi.

Poszerzysz swoją wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób przeprowadzić sesję masażu, skupiając się na obszarze trzewi. Dowiesz się, jak w prawidłowy sposób dosięgnąć mięśnia lędźwiowego, tak aby przyniosło to pożądany skutek. Poznasz korzyści płynące z głębokiego masażu brzucha/trzewi, a także nauczysz się wzbogacać swoje sesje i poszerzać profesjonalne umiejętności związane z tym konkretnym obszarem.

Wymagania, jakie musi spełnić każdy student, aby otrzymać Certyfikat Alchemii Dotyku II Stopnia:

- Studenci muszą zaliczyć wszystkie godziny szkolenia.
- Przed zakończeniem szkolenia podczas dnia otwartego przeprowadzisz praktyczną sesję masażu z klientem pod superwizją Tapesha i Anouk.
- Aby otrzymać Akredytowany Dyplom Masażu Alchemia Dotyku student musi zaliczyć pełne 100 godzin szkoleń I oraz II Stopnia i uczestniczyć przynajmniej w 2 indywidualnych sesjach treningu z Tapeshem.

Po ukończeniu obu Intensywnych Kursów Dokształcających I i II Stopnia oraz 2 prywatnych sesji treningowych z Tapeshem, otrzymasz od nas Akredytowany Dyplom Masażu Alchemia Dotyku, potwierdzający, że odbyłeś 100 godzin szkolenia z Alchemii Dotyku i zdobyłeś niezbędne kwalifikacje, aby praktykować jako profesjonalny Terapeuta Masażu Alchemia Dotyku. Dzięki temu będziesz mógł zostać wysoko wykwalifikowanym specjalistą Alchemii Dotyku.

Ilość godzin treningu manualnego:

Szkolenie składa się z 40 godzin treningu manualnego w grupie.

Wymagania dla uczestników Intensywnego Zaawansowanego Kursu Dyplomowego II Stopnia:

- Możesz wziąć udział w Intensywnym Zaawansowanym Kursie Dyplomowym II Stopnia, jeśli ukończyłeś Intensywny Certyfikowany Kurs I Stopnia.
- Praktykujesz indywidualne sesje masażu, z których przynajmniej 40 zostało udokumentowanych wraz z opisami doświadczeń oraz przebiegu sesji.

Dokumentacja ta jest gromadzona wyłącznie w celach naukowych, bez ujawniania prywatnych informacji o kliencie.


alchemy of touch tapesh smilingTapesh F. Paradiso od wielu lat podróżuje po świecie i pracuje jako zawodowy masażysta oraz trener pracy z ciałem, a także z ogromną pasją angażuje się w sztukę uzdrawiania. W jego rozlicznych podróżach Wschód od zawsze stanowił szczególny cel i miejsce inspiracji. Tapesh urodził się na południu Włoch. Już w młodości był odkrywcą i podróżnikiem. Miał niewiele ponad dwadzieścia lat, kiedy spotkał wielkiego inspirującego mistrza Osho. Osobista wędrówka zawiodła go do społeczności żyjącej w Oregonie w USA, a następnie do Indii, gdzie żył w pobliżu Osho, który w owym czasie był wciąż aktywny i pełen życia. U jego boku Tapesh wyruszył w podróż przez medytację i sztukę uzdrawiania. Studiował i praktykował wiele różnorodnych technik masażu z całego świata i po ponad dwóch dekadach doświadczeń w pracy z dotykiem, podróży poprzez ciało i umysł oraz medytacji rozwinął unikalną, będącą połączeniem tego wszystkiego metodę, znaną obecnie jako Alchemia Dotyku. 

alchemy of touch anouk hornman massageAnouk Hornman jest partnerką, trenerką i organizatorką w Akademii Masażu Alchemia Dotyku, a także sama czynnie praktykuje ten rodzaj masażu. Poprzez studiowanie Skin Therapy oraz rozwijanie własnej praktyki jako profesjonalna masażystka, terapeutka Skin Therapy i edukatorka w obszarze opieki zdrowotnej miała okazję dzielić się swoimi umiejętnościami i uzdrawiającym dotykiem. Posiada rozległą wiedzę dotyczącą wszystkich aspektów ludzkiego ciała: skóry – naszego największego czuciowego organu, anatomii oraz sposobów działania tych wszystkich niezwykłych mechanizmów w ciele. Wie też dużo zarówno na temat odżywiania, jak i istotnego znaczenia równowagi psychicznej oraz współdziałania ciała i umysłu, co świadczy o holistycznym podejściu. Anouk ma wrodzony kontakt z przekazami pradawnej mądrości. Podróżowanie, a także życie w Indiach i na Wschodzie stanowią dla niej ważną inspirację.

Więcej o naszej historii ...

Alchemia dotyku zrodziła się po ponad dwóch dekadach doświadczeń. Po jednej z wielu prywatnych sesji masażu dla jednego z trenerów jogi na Goa w Indiach Tapesh zaczął dostawać pełne zaciekawienia pytania. Pytano go, czym było to, co zrobił w tak odmienny sposób i jak można się nauczyć tej unikalnej techniki, dzięki której osoba doświadcza tak wielu korzyści. Nie skończyło się na jednej zaciekawionej osobie. Nagle zaczęło się pojawiać mnóstwo pytań i wyrazów zainteresowania ze strony ludzi chcących nauczyć się tego, co robił Tapesh. Ponieważ nigdy nie planował „zostać” nauczycielem, od początku pozwalał, aby rzeczy toczyły się swoim rytmem. Jego osobista podróż nie polegała na „stawaniu się” kimś, podobnie jak w jego sposobie życia zawsze chodziło o zgodę na to, aby wszystko było prawdziwe, naturalne i autentyczne. I tak się stało, że zdał sobie sprawę, iż oto nadszedł czas, aby zacząć dzielić się swoimi umiejętnościami w zakresie masażu i uzdrawiania. Bardzo chciał nie tylko móc uczyć, ale także przekazywać to, co udało mu się wypracować przez lata praktykowania masażu, a co dla niego stanowiło prawdziwą formę sztuki. Z licznych szkół masażu, które studiował, i zgłębianych przez niego technik Tapesh zawsze świadomie czerpał to, co najlepsze. Na przestrzeni lat niektóre z tych technik uległy za jego sprawą transformacji, w miarę jak podczas niezliczonych sesji masażu coraz wnikliwiej i na wiele różnych sposobów każdą z nich eksplorował. Zorientował się też, że można w krótszym czasie nauczyć ludzi bardzo dobrze masować. Postawił przed sobą wyzwanie wyszkolenia uczestników warsztatów w taki sposób, aby stali się Profesjonalnymi Masażystami. W 2007 roku zaczął więc uczyć swoją pierwszą grupę uczniów na Goa. Od tego momentu dzieli się swoimi darami, czyli masażem Alchemia Dotyku i treningami pracy z ciałem.

Tapesh i Anouk spotkali się w 2010 roku w Dharamsali w północnych Indiach. Anouk była już wtedy masażystką, jednak chciała rozwijać swoje umiejętności oraz pogłębiać wiedzę u boku Tapesha oraz uczyć się jego masażu Alchemia Dotyku. W taki właśnie naturalny sposób narodziły się warsztaty poświęcone Alchemii Dotyku. Z zajęć na Goa Alchemia Dotyku rozwinęła się spontanicznie w szkolenia, które odbywają się w różnych miejscach na świecie. Zawsze są one prowadzone w zgodzie z wrodzoną prawdą nauczania i zapewniają uczestnikom wysoce profesjonalne i naturalne wsparcie, z naciskiem na trening umiejętności praktycznych. Tapesh jest założycielem i nauczycielem Alchemii Dotyku, natomiast Anouk stała się twórczą siłą napędową poprzez zapewnianie tego, co niezbędne do prowadzenia Akademii, bycie prawą ręką Tapesha i asystowanie mu podczas warsztatów. Oboje oferują indywidualne sesje masażu, a jednocześnie z ogromną pasją wspierają uczestników warsztatów, aby mogli w jak najlepszy możliwy sposób rozwinąć swoje umiejętności. Warsztaty Alchemii Dotyku mają organiczny charakter i przez cały czas podlegają spontanicznej, naturalnej transformacji. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy dzielić się z wami tą potężną energią. Teraz, kiedy już opowiedzieliśmy o naszej podróży w świat masażu – zapraszamy do nas, abyśmy mogli pomóc ci wyruszyć w twoją!


Opinie:

Uczestnictwo w Kursie Masażu Alchemia Dotyku było dla mnie naprawdę niezwykłym przeżyciem. Kocham sposób, w jaki Tapesh naucza i dzieli się prosto z serca swoimi własnymi doświadczeniami. Mam za sobą kilka lat praktyki pracy z ciałem, ale nie zdawałem sobie dotąd sprawy z tego, jak wielkie korzyści może przynieść tak nieskomplikowany i niewymagający wysiłku dotyk. Czuję, jak pod wpływem kilku ruchów skomponowanych w jeden płynny dotyk ciało po prostu się rozpływa, nie pozostawiając żadnej przestrzeni na ból i napięcie z niego uwolnione. Nigdy nie byłem do końca usatysfakcjonowany klasycznym masażem tkanek głębokich i uwalnianiem mięśniowo-powięziowym, teraz widzę, jak można je zmodyfikować i zintegrować w coś naprawdę bogatego i pięknego. Płynny dotyk pokazał mi, jak być bardziej radosnym w tym, co robię i jak ogromny potencjał tkwi w improwizacji i odpowiadaniu na szczególne potrzeby konkretnego klienta. Lepiej również zrozumiałem, jaką rolę pełni system nerwowy, kiedy dochodzi do otwierania i rozluźniania mięśni. Kurs ten sprawił mi wielką przyjemność i niesamowicie dużo nauczyłem się podczas jego trwania.

− Daniel Bozi grudzień 2010

Jestem niezwykle wdzięczna za uczestnictwo w tym warsztacie. Ta technika jest po prostu wspaniała! A przede wszystkim czuję wdzięczność za przesłanie, które ze sobą niesie i jestem uszczęśliwiona, że to, czego uczysz, jest ukierunkowane na głębokie wewnętrzne zrozumienie związku, jaki istnieje między ciałem a całym wszechświatem. Tego, że nie ma mnie ani ciebie, że istnieje wyłącznie jedność… Ja, otwierająca się coraz bardziej dzięki wspaniałej atmosferze! Ogromnie dziękuję! Nie mogę się doczekać dalszego zgłębiania praktyki! Z miłością

− Liga luty 2012

Czuję się naprawdę wyróżniony, mogąc uczestniczyć w tym szkoleniu, na którym tak otwarcie dzielisz się z nami klejnotami i diamentami swojej wiedzy oraz mądrości, dzielisz się tym, co masz w swojej skrzyni skarbów. Tymi skarbami, które zbierałeś przez lata, a teraz z głębi serca udostępniasz nam. Mam poczucie, że to, czego się nauczyłem, jest kompletne, ponieważ nie dotyczy wyłącznie ciała, lecz mówi o jedności istnienia… o jedności ciała, serca, duszy i wszechświata i o tym, jak możemy używać masażu jako narzędzia, by pomagać, uzdrawiać, transformować i pamiętać o tym, kim naprawdę jesteśmy. Podczas tego warsztatu przekazujesz głębokie spojrzenie na życie. Widziałem również, jak w naturalny sposób dostosowujesz swoje działania do potrzeb poszczególnych uczestników, tak aby w jak najlepszy sposób przekazać nam całą wiedzę.. Teraz czuję się znacznie bogatszy o zrozumienie ciała i tego, jak wszystko w życiu jest ze sobą połączone. A twój sposób dzielenia się sobą, tak czysty i przejrzysty, jest dla mnie ogromną inspiracją. Z miłością i wdzięcznością

− Gordon marzec 2010

Uczestnictwo w tym kursie nie oznacza dla mnie jedynie nauki nowych umiejętności. Zyskałem dużo więcej. Pomogło mi to zmienić w znacznym stopniu moje nastawienie i postrzeganie tego, czym jest praca terapeuty masażem. Teraz nie widzę oddzielenia między dłońmi a sercem, pomiędzy mną a ciałem na stole. Nabrałem większej pewności nie tylko dlatego, że więcej wiem, ale też dlatego, że bardziej czuję. Praca z ciężarem ciała stanowiła spore wyzwanie, nie było to dla mnie łatwe. Ale teraz wiem i pamiętam to, czego mnie nauczyłeś: jak pracować, żeby angażować się bez wysiłku. Odnajduję się w tym bez problemu. Czuję się także wypełniony na poziomie duchowym przez ten kurs oraz Tapesha i wspaniałych ludzi, którzy w nim uczestniczyli. Nigdy wcześniej nie byłem w tak cudownej grupie, gdzie każdy promieniuje wewnętrznym światłem. Wszystkie światła stały się jedną, wspaniałą ciepłą energią. Czuję się niezmiernie wdzięczny za tę życiową szansę. To był właściwy czas we właściwym miejscu z właściwymi ludźmi. Z miłością do Alchemii Dotyku

− Gon z Korei marzec 2010

Zanim wyruszyłam w miesięczną podróż Moskwa–Indie−Moskwa, zapytałam sama siebie, czego po niej? Odpowiedź brzmiała: „Chciałabym się nauczyć prawdziwego dotyku”. I właśnie Ty, Tapeshu, pokazałeś mi, w jaki sposób to się przejawia! Widzę Cię poruszającego się z lekkością w tańcu własnego ruchu... Z miłością i czułością dotykasz ciała, sprawisz, że się otwiera i napełniasz je. Nie da się opisać słowami, jak działasz poprzez Alchemię Dotyku… To magia… magia transformacji w ciele, przeobrażenia duszy i spokoju umysłu… twój taniec i sztuka dotyku zainspirowały mnie i dzięki obserwacji oraz praktyce z Tobą zanurzyłam się w stan medytacji… Kocham uczyć się tej magii, jak pracować z ciałem, poprzez przestrzeń miłości… I to jest główna jakość tej poruszającej techniki pełnej miłości i uważności. Dziękuję Ci z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością

− Tatjana z Moskwy luty 2013


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Warsztat będzie tłumaczony na język polski.

DATA:

Moduł I

20-28 maja 2017r. Poziom pierwszy.
(8 dni pracy - 7,5 h/dziennie , łącznie 60 godzin zajęć)
Zaczynamy 20 05 godz. 10 00 - zaczynamy punktualnie :)
Kończymy 28 05 godz. 14 00 (po obiedzie)

Moduł II

1-8 październik  2017r. Poziom drugi.
(łącznie 40 godzin zajęć)

ZAPISY NA WARSZTAT:

Rejestracja na warsztat Alchemia Dotyku Moduł I - zaliczka 800 zł - gwarancja miejsca!

Rejestracja na warsztat Alchemia Dotyku Moduł I i 2 - zaliczka 1600 zł - gwarancja miejsca!

Rejestracja możliwa również mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu) lub za pośrednictwem formularza KONTAKT.

CENA WARSZTATU:

Moduł I:

2700 zł cena promocyjna przy wpłacie zaliczki do 31 03 2017 r.
3000 zł od 01 04 2017 r.

Moduł II:

2700 przy zapisaniu się po Module I
4800 przy zapisaniu się od razu na oba moduły (cena za Moduł I + Moduł II)

Uwaga - ze względu na komfort pracy – ilość miejsc jest ograniczona. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki w wysokości 800 zł na konto w przypadku zapisania się tylko na moduł I, lub 1600 zł w przypadku zapisania się na oba moduły.

Świadome Życie Sp. z o.o.
NIP: 7010356446
Bank Millenium S.A.
80 1160 2202 0000 0002 2793 7918
W opisie przelewu proszę wpisać: „Warsztat 20-28 05 2017” - w przypadku zapisania się na Moduł I” lub „Warsztat – modul 1 i 2” w przypadku zapisania się na oba moduły.

Kontakt: Katarzyna Toffel Kuźniar 502 037 153

CENA POBYTU:

koszty pobytu w Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz"
noclegi - od 31 zł do 85 zł os/doba, wyżywienie - 3 posiłki wegetariańskie 65 zł/os/dzień

Pobyt, proszę rezerwować bezpośrednio w ośrodku !

MIEJSCE WARSZTATU:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz"
Nowe Kawkowo 52 A
11-042 Jonkowo
www.tuiteraz.eu,
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (89)512 86 28, 662 759 576

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Wydawnictwo

8 miesięcy temu
728
Do dziś mało wiadomo o tym, jak ważny jest czas spędzony w brzuchu matki dla dalszego życia człowieka.  Co dziesiąta osoba na początku ciąży nie jest tam sama. Jeśli w łonie matki są bliźnięta i jedno z nich umiera, drugie przeżywa silny szok, którego później nie jest świadome. W duszy pozostaje dziura. Dręcząca tęsknota, samotność i niezrozumiałe poczucie winy mogą ...
3 miesiące temu
66
Z Katarzyną Toffel Kuźniar – założycielką wydawnictwa Świadome Życie (www.swiadomezycie.eu) oraz terapeutką ciała, emocji i ustawień systemowych (www.holisticstudio.nl) rozmawiała Anna Choińska, założycielka Instytutu na Rzecz Pojednania w Rodzinie. (www.choinska.com.pl) ACh: Dzisiaj coraz więcej mówi się o tym, jak ważny jest czas spędzony w brzuchu matki w kontekście dalszego ...
3 lata temu
2372
Wywiad Aleksandry Nowakowskiej, dziennikarki i redaktorki zajmującej się tematyką psychologiczną i rozwojową, współpracującej z miesięcznikiem "Sens”, z Wojciechem Piergą, psychoterapeutą, który wiele lat asystował na zaawansowanych warsztatach tantry (przeprowadzony 2 lutego 2011 r.). Aleksandra Nowakowska: Tantra to podobno wehikuł do spełnienia.Wojciech ...
4 lata temu
2412
Zgaga, refluks przełyku, wrzody, zespół jelita drażliwego, zaparcia to tylko niektóre przypadłości z całej gamy chorób, które dopadają nas w XXI wieku. Jak sobie radzić i wspomagać się w czasach, kiedy medycyna konwencjonalna nie do końca jest w stanie nam pomóc?  Rzeczywistość, w której żyjemy wymaga od nas coraz szybszego tempa. ...
Top