Masaż Lomi Lomi

 

Zapisz się na newsletter i otrzymuj regularnie ciekawe artykuły, nagrania, informacje o nowościach, zapowiedziach i promocjach!

Szanujemy Twoją prywatność! 
Po zapisaniu się na newsletter, sprawdź skrzynkę odbiorczą/SPAM 
w celu potwierdzenia adresu email!

Masaż Lomi Lomi

06 lipiec 2015
Autor 

Masaż LOMI LOMI NUI wywodzi się z tradycji hawajskiej. Jest całościowym masażem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Jego celem jest nie tylko rozluźnienie naprężonych mięśni , lecz praca nad całym człowiekiem poprzez usuwanie napięć lub blokad w jego wnętrzu.

 Słowo LOMI oznacza "naciskać, ugniatać, pocierać, a także dotykać miękką łapą zadowolonego kota". Masaż LOMI LOMI NUI jest wyrazem hawajskiego powiązania z przyrodą i charakteryzuje go głęboki związek ze wszystkimi żyjącymi istotami i całym otaczającym światem.

Masaż ten był pierwotnie praktykowany przez kahunów (hawajskich mistrzów) pracy z ciałem. Połączony ze świętym tańcem, wykonywanym wokół kamiennego ołtarza, pełnił rolę rytuału przejścia. Służył oczyszczeniu i przygotowaniu masowanej osoby do nowego, ważnego przedsięwzięcia w życiu. Również ludzie, którzy mieli spełnić w swojej społeczności szczególne zadanie, byli masowani, aby ich ciało i duch zostały naładowane energią. Masażom tym towarzyszyły wielogłosowe uzdrawiające pieśni.

 
 

Przed kilkoma laty niektórzy kahuni zdecydowali się na odsłonięcie tajemnicy swojej tysiącletniej wiedzy. Najpierw nauczali LOMI LOMI w Stanach Zjednoczonych, skąd później techniki te przekazywane były dalej.

Wykonywany jest przy dźwiękach hawajskiej muzyki. Masażysta używa głównie przedramion, wykonując taniec, gdzie "choreografem" tego tańca jest osoba leżąca na stole. Wykonując płynne ruchy masowane jest całe ciało z wyłączeniem stref intymnych. 

Masaż ten charakteryzuje się naciskiem o różnej intensywności oraz dużą ilością pracy na stawach. Mocny dotyk ma na celu rozluźnienie mięśni i uwolnienie napięć spowodowanych ciągłym stresem lub wydarzeniami traumatycznymi. Lekki wprowadza harmonię i ukojenie na poziomie ciała ducha i emocji. Praca na stawach pozwala uzyskać więcej elastyczności i swobody zarówno w ciele jak i w podejmowaniu różnych decyzji. 

Zabieg ten poprawia krążenie krwi, limfy i wszystkich płynów ustrojowych, przynosząc jednocześnie uczucie głębokiego relaksu i odprężenia. Jego działanie jest dużo głębsze, gdyż pracuje się także na płaszczyznach emocjonalnych i energetycznych, co może prowadzić do głębokiej transformacji i zmian w życiu. 

Do masażu używa się ciepłego oleju, który zapewnia właściwy poślizg, jednocześnie odżywia skórę. Możliwe jest użycie różnych jego odmian zazwyczaj to tradycyjna mieszanka naturalnych olejów - arachidowego, ze słodkich migdałów i orzecha kokosowego. Każdy z nich ma specyficzne właściwości, zapewniając najlepszy efekt. Dodawane jest również (wedle życzenia klienta) kilka kropel naturalnych olejków aromatycznych, co potęguje zdrowotny efekt zabiegu.

0 komentarzy 2692 Odsłon
Znaczniki :
Katarzyna Toffel-Kuźniar

Od ponad 16 lat towarzyszę innym, aby mogli żyć w zdrowiu, z poczuciem optymalnego spełnienia. W swojej pracy przyglądam się wrodzonym oraz nabytym wzorcom ludzkiego myślenia i zachowania. Obserwuję czynniki, które determinują nasze życie, wpływają na jego jakość, nasz stan zdrowia oraz podejmowane przez nas decyzje i dokonywane wybory, choć często nie jesteśmy świadomi ich istnienia.

W celu uzyskania najlepszych efektów używam różnych sposobów i rozmaitych narzędzi. Wykorzystuję wiedzę i nabyte umiejętności, między innymi z obszaru psychologii, pracy z ciałem i emocjami oraz pracy z traumami. W zależności od indywidualnych potrzeb moich klientów, aby pomóc w zmianie ograniczających uwarunkowań, wzorców i przekonań na poziomie umysłu i pamięci komórkowej ciała, korzystam z wiedzy z zakresu Cichych Ustawień Systemowych, psychobiologii, różnorodnych form masażu, terapii czaszkowo-krzyżowej, pracy z odciskami życia oraz pracy z seksualnością.

Ponadto jestem założycielką Wydawnictwa Świadome Życie (www.swiadomezycie.eu), które pragnie wspierać czytelników w poszerzaniu świadomości i za cel stawia sobie wydawanie książek wnoszących jak najwięcej pozytywnych zmian, inspirujących, służących radą, dających praktyczne narzędzia oraz wskazówki do odkrywania pełnego potencjału każdego z nas.

Prywatnie jestem szczęśliwą i spełnioną mamą oraz żoną.

Więcej na stronie: www.katarzynatoffel.pl

Artykuły powiązane

 • Czym jest mięśniowo-powięziowe uwalnianie energii CHI?

  Większość osób zakłada, że to mięśnie i kości utrzymują ciało w pionie. W rzeczywistości jest to zadanie powięzi. Wyobraź sobie system powięziowy w postaci linek namiotu. Centralny maszt to kości, okrycie namiotu stanowią mięśnie, a napięcie lin (system powięzi) jest tym, co nadaje namiotowi strukturę.

 • Alchemia Dotyku

  Alchemia Dotyku jest techniką pracy z ciałem opracowaną przez Tapesha Paradiso. Została pomyślana w taki sposób, aby wznieść masaż i pracę z ciałem na nowy poziom poprzez wykorzystanie różnorodnych technik ze Wschodu oraz z Zachodu i połączenie ich w jedną zharmonizowaną metodę. Ma ona swoje korzenie w masażu mięśniowo-powięziowym „Osho Rebalancing”.

 • Jak wykorzystać ruch do rozwoju osobistego?

  Ruch. Bez niego nie istniejemy. Wszystko wokół nas i wewnątrz nas wiruje i drży w nieustannym tańcu. Nawet bezruch jest częścią ruchu, jak cisza i pauzy są nieodłączną częścią muzyki. Często brak wyraźnego ruchu, gdy mu się bliżej przyjrzymy, ukazuje bardzo subtelne odcienie rytmu i wibracji. Staje się chwilą, w której można osiągnąć stany bliskie głębokiej medytacji, ale nigdy martwoty. Fizyka kwantowa udowadnia, że na poziomie subatomowym nie ma nawet nanosekundy bezruchu.

 • Terapia czaszkowo-krzyżowa

  „Powięź, jak nieprzerwana pajęczyna, spowija całe ciało pomiędzy najgłębszym poziomem kości a warstwą leżącą zaraz pod skórą. To właśnie ona przechowuje zapisy wszystkich wzorców ruchowych oraz stanów emocjonalnych”.    - D.O. Rosemary Feitis

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Top