Zmiana kursu: połączenie i współtworzenie (cz. 1)

 

Zapisz się na newsletter i otrzymuj regularnie ciekawe artykuły, nagrania, informacje o nowościach, zapowiedziach i promocjach!

Szanujemy Twoją prywatność! 
Po zapisaniu się na newsletter, sprawdź skrzynkę odbiorczą/SPAM 
w celu potwierdzenia adresu email!

Zmiana kursu: połączenie i współtworzenie (cz. 1)

22 lipiec 2015
Autor 

Ludzie szanują zasoby naturalne Ziemi, otwierają się na jej duchowy aspekt. Mają dostęp do wolnej energii i dbają o relacje między sobą i innym istotami na planecie. Utopia? A może po prostu nowa wizja świata, która właśnie staje się rzeczywistością.

 Za sprawą wielkich myślicieli i naukowców, jak Kartezjusz, Newton, Darwin, uwierzyliśmy, że żyjemy w świecie zawieszonym w nieożywionej pustce. Taki punkt widzenia doprowadził nas do miejsca, w którym jesteśmy dziś. Miejsca, w którym czujemy, że we wszechświecie kończą się zasoby energetyczne. Wraz z tym przekonaniem ogarnia nas pustka i wszechogarniająca samotność, poczucie beznadziei… Nowoczesna myśl naukowa jednak zwraca nam nadzieję. Wystarczy, że zmienimy sposób myślenia o sobie i świecie.

Fundacja założona przez Nassima Harameina Resonance Project od 30 lat prowadzi badania rozwijające myśl Alberta Einsteina o jednolitej teorii pola. To właśnie w świetle tych odkryć możemy odetchnąć z ulgą. Wbrew dawnym poglądom naukowym egzystujemy w żywym świecie. Wszystko we wszechświecie jest ze sobą połączone. Nassim Haramein twierdzi, że to, co określaliśmy jako martwą pustkę, jest przestrzenią pełną energii, gotową, aby zostać poznaną i wykorzystaną. W świetle nowej wiedzy możemy mówić o wytwarzaniu mocy, kontroli grawitacji, przetrwaniu w zdrowiu i harmonii z Naturą. Żyjemy w świecie połączonym. Środowisko jest jednolitym systemem nastawionym na interakcję, nieustanną komunikację i współtworzenie. Te odkrycia mogą już za chwilę wykazać bezsensowność jakichkolwiek problemów terytorialnych związanych z pozyskiwaniem zasobów energetycznych Ziemi.

 
 

Pokłosie materializmu naukowego wpływa na relacje społeczne oraz sposób podejścia do człowieka w medycynie i psychologii. Dr Mate Gabor, popularny mówca oraz lekarz, który specjalizuje się w badaniu i leczeniu uzależnień i ADHD, podkreśla, że człowiek jest istotą społeczną. Doktor Gabor twierdzi: „Obecnie dokonało się „utowarowienie” człowieka. Patrzymy na człowieka pod względem przydatności do produkcji. Wartość człowieka jest zależna nie od tego, kim jest, ale co wyprodukuje i zdobędzie. Nie jest doceniane, kim człowiek jest – samo istnienie człowieka”.

Moje doświadczenia w pracy psychologicznej w polu narodzin uświadamiają mi, jak mocno nasze wewnętrzne głosy, potrzeby, nastawione są na współpracę. Jeśli pojawia się tyrania jednego głosu, cały system ludzkiej osobowości na tym traci. Jako jednostki jesteśmy w stanie uświadomić sobie konsekwencje nowoczesnych badań, które mogą być katalizatorem pozytywnych zmian w postrzeganiu świata. Zastosowanie tych nowatorskich odkryć może odwrócić kurs i skierować ludzkość na drogę harmonijnego rozwoju, gdzie wszyscy możemy być zwycięzcami. Zmiana zaczyna się od nas.

Kodowanie

Współczesna nauka określa, że 95% życiowych decyzji podejmujemy na podstawie podświadomych przekonań, a tylko 5% pozostaje w obszarze świadomości. Dodajmy, że to, co podświadome, tworzy specyficzny filtr postrzegania rzeczywistości, który kształtuje się jeszcze w łonie matki. Według Eleny Tonetti-Vladimirowej mamy do czynienia ze zjawiskiem zapisów w układzie limbicznym w okresie formatywnym, określanym jako limbic imprint. Dr Bruce Lipton często podkreśla, że jeszcze będąc w łonie, przyswajamy sobie reakcje otoczenia. I proces ten trwa aż do 6. roku życia. W ludzkim mózgu we wczesnym okresie rozwoju szczególnie aktywne są fale alfa – znane również w hipnozie. Można by się pokusić o stwierdzenie, że zostajemy ,,zahipnotyzowani” w zgodzie z ogólnie przyjętym światopoglądem otoczenia. Jeśli uświadamiamy sobie bezzasadność niektórych z tych podświadomych programów w dorosłym życiu, warto przejść przez proces ponownych narodzin i ,,zainstalować” nowe oprogramowanie zgodne z własną wolą. Jest nam wówczas potrzebny program świadomej autohipnozy i specjalnych technik relaksacyjnych, dzięki czemu nasz system może sobie przyswoić odmienny sposób postrzegania rzeczywistości.

0 komentarzy 2617 Odsłon
Znaczniki :
Katarzyna Auli Barszczewska

Instruktorka Sztuki Świadomych Narodzin, certyfikowana trenerka Birth into Being.
Doula − duchowa położna (innymi słowy kobieta matkująca rodzącej, dająca jej fizyczne i emocjonalne wsparcie w trakcie ciąży, porodu i połogu, dostarczająca wszelkich potrzebnych informacji), asystuje przy przygotowaniach do narodzin i porodach. Limbic imprint facilitator wg metody Eleny Tonetti-Vladimirovej, certyfikowana trenerka. 

Członkini międzynarodowego ruchu Świadomych Narodzin Birth into Being, animatorka kultury tworząca projekty na rzecz Życia w Harmonii. Po 6 latach doświadczeń w pracy metodą Birth into Being, w czasie których prowadziła warsztaty, sesje indywidualne i występowała na konferencjach, uzyskała uprawnienia do szkolenia nauczycieli wg Birth into Being. Członkini stowarzyszenia psychologii prenatalnej APPPAH.

Jest mamą trzech córeczek, z których ostatnia, Emilka, urodziła się w domu lotosowo. Uczyła łaciny i greki, pracowała w szkole waldorfskiej w Warszawie.

Artykuły powiązane

  • Zmiana kursu: połączenie i współtworzenie (cz. 2)

    Ważne jest, aby uświadomić sobie, że to nasz wybór, jak postrzegamy świat. Nie możemy zmienić ludzkich zachowań, ale mamy wpływ na swój stosunek do nich. Potrzebujemy wziąć odpowiedzialność za własne życie. Oczyścić sposób postrzegania i przywrócić prawdziwą wizję świata wypływającą ze źródła istnienia każdego z nas.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Top