Zapisz się na newsletter i otrzymuj regularnie ciekawe artykuły, nagrania, informacje o nowościach, zapowiedziach i promocjach, a także kupon rabatowy 15% na  wszystkie produkty w naszym sklepie!

Szanujemy Twoją prywatność! 
Po zapisaniu się na newsletter, sprawdź skrzynkę odbiorczą/SPAM 
w celu potwierdzenia adresu email!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Chlorella (cz. 2)

22 lipiec 2015
Autor 

Chlorella wiedzie prym w zakresie detoksykacji. Jest niezwykle skuteczna w usuwaniu z organizmu metali ciężkich, znajdujących się w niektórych typach pestycydów, herbicydów i polichlorowanych bifenyli (PCB).

Japończycy udowodnili jej niezwykłą efektywność w radzeniu sobie z promieniowaniem radioaktywnym. Po wybuchach jądrowych w Hiroszimie i Nagasaki raporty sporządzane w oparciu o badania naukowe dla japońskiego towarzystwa farmaceutycznego informowały, że spożywanie 8 gramów chlorelli dziennie trzykrotnie zwiększa wydalanie kadmu z kałem i siedmiokrotnie z moczem.

Wykryto także, iż chlorella pomaga w neutralizowaniu uranu i ołowiu. Badacze z USA i Europy doszli do tych samych wniosków: chlorella usuwa z organizmu nagromadzone w nim zanieczyszczenia, pochodzące ze środowiska naturalnego i skażonej żywności. Dotyczy to toksycznych metali, zwłaszcza rtęci, arszeniku, ołowiu kadmu, DDT i PCB.

 
 

Zawarty w chlorelli chlorofil wspiera optymalne funkcjonowanie wątroby i zapewnia jej skuteczną detoksykację. Chlorella oczyszcza wątrobę i usuwa z niej alkohol. Według badań Japończyków przyjęcie 4−6 gramów chlorelli przed wypiciem dużych dawek alkoholu zapobiega kacowi. Toksyny wydalane są także z jelit, co uwalnia organizm od zaparć. Proces detoksykacji trwa od 3 do 6 miesięcy, zależnie od ilości spożywanej algi. Nic więc dziwnego, iż w społeczeństwie japońskim, doświadczonym przez wybuchy nuklearne, chlorellę jako suplement diety przyjmuje każdego dnia 80% ludności. Doczekała się ona 80 tysięcy badań naukowych w różnych zakątkach świata. Każde z nich potwierdza dobroczynny wpływ chlorelli na organizm i dowodzi, że można ją spożywać bez ograniczeń.

Chlorella kontra sardynki

Do niedawna sądzono, iż najbogatszym źródłem związków organicznych o nazwie RAN, przedłużających życie i zapobiegających starzeniu, są sardynki. Spożywanie produktów bogatych w RAN/DNA daje gwarancję naprawy i produkcji ludzkiego RAN/DNA. Zapobiega także powstawaniu chorób zwyrodnieniowych. Badania nad obecnością RAN zostały zapoczątkowane, gdy odkryto, iż najstarszy żyjący Amerykanin (w wieku 135 lat) żywi się głównie sardynkami z puszki i krakersami. Japończycy zmodyfikowali ten pogląd porównując obecność RAN w sardynkach i chlorelli pyrenoidosie. Okazało się, że Pyrenoidosa zawiera 20 razy więcej RAN niż sardynki.

Sprzymierzeniec układy pokarmowego

W świeżych algach występują enzymy trawienne (chlorofilaza i pepsyna), które pełnią szereg ważnych funkcji. Spożywanie chlorelli wraz z jedzeniem wspomaga proces trawienia i ułatwia przyswajanie substancji odżywczych, zawartych w pokarmie. Algi te mnożą wspomnianą wcześniej bakterię Lactobacillus obecną w żołądku.

Wpływ na urodę

Silny proces detoksykacji tkanek i komórek błyskawicznie uzewnętrznia się na skórze. Skóra reaguje najszybciej na zachodzące zmiany, staje się lśniąca i aksamitna, a chlorofil, któremu to zawdzięczamy, ujawnia swoje niezwykłe właściwości kosmetyczne. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż w lecznictwie chlorofil stosuje się jako środek przeciwzapalny. Służy również jako dezodorant, woda do płukania ust, guma do życia, pasta do zębów, a także substancja nadającą się znakomicie do kąpieli całego ciała.

Yin i Yang

Chlorella posiada energię Yin – ma naturę żeńską. Jęczmień z kolei, o którym była mowa w jednym z wcześniejszych tekstów, ma naturę Yang, czyli energię męską. Jeżeli mamy problem z męskością albo kobiecością, możemy doprowadzić do zharmonizowania tego obszaru poprzez włączenie do codziennego menu jęczmienia lub chlorelli. Najbardziej optymalny efekt uzyskamy poprzez synergiczne włączanie obu suplementów.

0 komentarzy 3969 Odsłon
Znaczniki :
Małgorzata Musioł

Doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, varsavianistka, badaczka kultur azjatyckich. Czynnie zaangażowana w działania na rzecz osób dotkniętych chorobami neurodegeneracyjnymi mózgu, w szczególności chorobą Alzheimera w ramach inicjatywy społecznej „Przystanek Alzheimer”, przy warszawskim oddziale Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Autorka projektu ośrodka alzheimerowskiego w Warszawie, powstałego w ramach studiów podyplomowych w zakresie rewitalizacji na SGH w2014 roku.

Liderka jogi śmiechu. Propagatorka zdrowego żywienia, zwłaszcza diety antynowotworowej, którą zajmuje się od paru lat. Zwolenniczka medycyny chińskiej i zasad odżywiania według 5 przemian. Kładzie nacisk na propagowanie naturalnych form leczenia, regeneracji i wzmacniania organizmu poprzez uruchamianie mechanizmów naprawczych, którymi dysponuje ludzkie ciało. Wegetarianka, pasjonatka sztuki, piękna i estetyki w życiu codziennym.

Artykuły powiązane

 • Chlorella (cz. 3)

  Chlorella ma dobroczynny wpływ na naszą psychikę. Wpływa na wzrost witalności organizmu. Podnoszenie poziomu energii odbywa się przede wszystkim poprzez współczynnik CGF, a także obecność enzymów i witamin. Zawiera witaminy z grypy B, w tym witaminę B12.

 • Chlorella (cz. 1)

  Wszyscy doskonale znamy powiedzenie: w małym ciele wielki duch. Jego parafraza pasowałaby idealnie do chlorelli – ten maleńki organizm jest siedliskiem niezliczonej ilości dobrodziejstw.

 • Jęczmień (cz. 3)

  Jeżeli rezygnujemy z jedzenia białka pochodzenia zwierzęcego, doskonałym uzupełnieniem może być jęczmień i jego proteiny. Odnosi się to zwłaszcza do osób odżywiających się pokarmami surowymi lub samymi owocami, a także do wegetarian i wegan.

 • Jęczmień (cz. 2)

  „Enzymy są kluczem do długiego życia” (dr Mary Ruth Swope). To najważniejsza grupa substancji witalnych, bez których życie byłoby niemożliwe. Zawiadują one reakcjami chemicznymi organizmu i uruchamiają je. Od prawidłowego działania enzymów zależy nasze trawienie, odżywianie, podział komórek, procesy myślowe, gojenie ran i wiele, wiele innych procesów. Te złożone z białek substancje pracują aktywnie w kontekście określonych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, współdziałających jako koenzymy.

 • Jęczmień (cz. 1)

  Mówi się, że jęczmień jest najstarszym słodkim zbożem świata. Pochodzi z Bliskiego Wschodu, ale dziś można go spotkać niemal na całej kuli ziemskiej. Życiodajna moc jęczmienia tkwi w jego soku, bogatym w niezliczoną ilość substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Z tego właśnie względu uważany jest za eliksir zdrowia i młodości.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Top