Zapisz się na newsletter i otrzymuj regularnie ciekawe artykuły, nagrania, informacje o nowościach, zapowiedziach i promocjach, a także kupon rabatowy 15% na  wszystkie produkty w naszym sklepie!

Szanujemy Twoją prywatność! 
Po zapisaniu się na newsletter, sprawdź skrzynkę odbiorczą/SPAM 
w celu potwierdzenia adresu email!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Chlorella (cz. 3)

22 lipiec 2015
Autor 

Chlorella ma dobroczynny wpływ na naszą psychikę. Wpływa na wzrost witalności organizmu. Podnoszenie poziomu energii odbywa się przede wszystkim poprzez współczynnik CGF, a także obecność enzymów i witamin. Zawiera witaminy z grypy B, w tym witaminę B12.

Podwyższony poziom witaminy B wycisza umysł, a także poprawia i reguluje sen. Ponadto chlorella jest nośnikiem pozytywnej informacji, która wpływa na nas na podstawowym poziomie komórkowym. Alga ta żyje po to, aby służyć innym. Jako że stoi najniżej w całym łańcuchu pokarmowym, pełni funkcję jedzenia i dostarczycielki życiodajnego tlenu dla organizmów o wyższym stopniu rozwoju.

 Wpływ na seksualność

 
 

 Znany czeski seksuolog, Radim Uzel, podkreśla dobroczynny wpływ chlorelli na libido. Alga ta zwiększa aktywność seksualną za pośrednictwem czynnika wzrostu, który przyspiesza reprodukcję komórek, w tym także komórek płciowych. Im więcej żeńskich lub męskich komórek rozrodczych mamy w organizmie, tym większa jest nasza aktywność seksualna. Wzrost poziomu libido dodatkowo intensyfikuje witalne oddziaływanie chlorelli. Z kolei obecność chlorofilu działa bardzo korzystnie na zmysł powonienia, a także, zwłaszcza u kobiet, ma działanie przeciwgrzybiczne.

Nie wychładza i nie przyczynia się do wzrostu wilgoci w organizmie

Ponieważ chlorella jest algą, może kojarzyć się z wychładzaniem organizmu i generowaniem wilgoci. A jednak w jej przypadku wszelkie obawy w tym zakresie są nieuzasadnione. Jako alga słodkowodna ma najmniej wychładzającą naturę i odczyn wyłącznie zasadowy.

Spirulina a chlorella

Spirulina jest algą morską, w odróżnieniu od słodkowodnej chlorelli. Mają więc odmienne środowisko życia i pochodzenie. Spirulina posiada w swoim składzie więcej białka, chlorella zaś − chlorofilu i kwasów nukleinowych. Ta ostatnia charakteryzuje się też czynnikiem wzrostu (CGF – Chlorellas Growth Factor), co zdecydowanie ją wyróżnia. Spirulina jako alga morska może być narażona na duże skażenie metalami ciężkimi. Jeśli zaś chodzi o chlorellę, zagadnienie to zostało omówione w części 2.

Dawkowanie

Dla osób, które stykają się z chlorellą jako suplementem po raz pierwszy, zaleca się stopniowe przyzwyczajanie organizmu do jej spożycia. Przyjmowanie chlorelli rozpoczynamy w takim przypadku od 1 tabletki 3 razy dziennie, najlepiej po posiłku. Dawkę tę stopniowo zwiększamy, przyjmując jednorazowo w każdym kolejnym dniu o jedną tabletkę więcej. Zatem drugiego dnia będą to 2 tabletki przyjmowane 3 razy dziennie. W taki sposób powinny postępować np. kobiety w ciąży, które wcześniej chlorelli nie stosowały, z uwagi na uruchamiane procesy oczyszczania organizmu. Do obecności chlorelli muszą przyzwyczaić się przede wszystkim układ trawienny i jelita. Algę tę przyjmujemy stosownie do potrzeb. To oczywiste, że dawka profilaktyczna będzie mniejsza od leczniczej. Za optymalną, standardową dzienną porcję chlorelli uznaje się: 5 gramów dla mężczyzn, 4 gramy dla kobiet i od 1 do 3 gramów dla dzieci. W postaci sproszkowanej 5 gramom (5 000 miligramom) odpowiada 1 łyżka proszku.

Podsumowanie

Chlorella ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Czyż nie jest oczywiste, że warto włączyć ją do codziennego jadłospisu, skoro odmładza organizm, oczyszcza i odżywia nasze ciało, rewitalizuje komórki, zwiększa odporność i wydajność seksualną, działa zasadotwórczo, wspiera układ trawienny, stymuluje wzrost i zdrowy rozwój, zapobiega rakowi, wspomaga leczenie cukrzycy, łagodzi stany zapalne, wrzody, alergie, działa przeciw stresowi, stanowi ochronę dla serca, naczyń krwionośnych i obniża cholesterol?

0 komentarzy 4349 Odsłon
Znaczniki :
Małgorzata Musioł

Doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, varsavianistka, badaczka kultur azjatyckich. Czynnie zaangażowana w działania na rzecz osób dotkniętych chorobami neurodegeneracyjnymi mózgu, w szczególności chorobą Alzheimera w ramach inicjatywy społecznej „Przystanek Alzheimer”, przy warszawskim oddziale Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Autorka projektu ośrodka alzheimerowskiego w Warszawie, powstałego w ramach studiów podyplomowych w zakresie rewitalizacji na SGH w2014 roku.

Liderka jogi śmiechu. Propagatorka zdrowego żywienia, zwłaszcza diety antynowotworowej, którą zajmuje się od paru lat. Zwolenniczka medycyny chińskiej i zasad odżywiania według 5 przemian. Kładzie nacisk na propagowanie naturalnych form leczenia, regeneracji i wzmacniania organizmu poprzez uruchamianie mechanizmów naprawczych, którymi dysponuje ludzkie ciało. Wegetarianka, pasjonatka sztuki, piękna i estetyki w życiu codziennym.

Artykuły powiązane

 • Chlorella (cz. 2)

  Chlorella wiedzie prym w zakresie detoksykacji. Jest niezwykle skuteczna w usuwaniu z organizmu metali ciężkich, znajdujących się w niektórych typach pestycydów, herbicydów i polichlorowanych bifenyli (PCB).

 • Chlorella (cz. 1)

  Wszyscy doskonale znamy powiedzenie: w małym ciele wielki duch. Jego parafraza pasowałaby idealnie do chlorelli – ten maleńki organizm jest siedliskiem niezliczonej ilości dobrodziejstw.

 • Jęczmień (cz. 3)

  Jeżeli rezygnujemy z jedzenia białka pochodzenia zwierzęcego, doskonałym uzupełnieniem może być jęczmień i jego proteiny. Odnosi się to zwłaszcza do osób odżywiających się pokarmami surowymi lub samymi owocami, a także do wegetarian i wegan.

 • Jęczmień (cz. 2)

  „Enzymy są kluczem do długiego życia” (dr Mary Ruth Swope). To najważniejsza grupa substancji witalnych, bez których życie byłoby niemożliwe. Zawiadują one reakcjami chemicznymi organizmu i uruchamiają je. Od prawidłowego działania enzymów zależy nasze trawienie, odżywianie, podział komórek, procesy myślowe, gojenie ran i wiele, wiele innych procesów. Te złożone z białek substancje pracują aktywnie w kontekście określonych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, współdziałających jako koenzymy.

 • Jęczmień (cz. 1)

  Mówi się, że jęczmień jest najstarszym słodkim zbożem świata. Pochodzi z Bliskiego Wschodu, ale dziś można go spotkać niemal na całej kuli ziemskiej. Życiodajna moc jęczmienia tkwi w jego soku, bogatym w niezliczoną ilość substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Z tego właśnie względu uważany jest za eliksir zdrowia i młodości.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Top