Inteligencja trawienna

 

Zapisz się na newsletter i otrzymuj regularnie ciekawe artykuły, nagrania, informacje o nowościach, zapowiedziach i promocjach!

Szanujemy Twoją prywatność! 
Po zapisaniu się na newsletter, sprawdź skrzynkę odbiorczą/SPAM 
w celu potwierdzenia adresu email!

Inteligencja trawienna

20 wrzesień 2015
Autor 

Zgaga, refluks przełyku, wrzody, zespół jelita drażliwego, zaparcia to tylko niektóre przypadłości z całej gamy chorób, które dopadają nas w XXI wieku. Jak sobie radzić i wspomagać się w czasach, kiedy medycyna konwencjonalna nie do końca jest w stanie nam pomóc?

 Rzeczywistość, w której żyjemy wymaga od nas coraz szybszego tempa. Wyznaczamy sobie kolejne cele do realizacji, podążamy za ambicjami, które domagają się rosnącego zaangażowania. Świat pędzi, a my razem z nim. Zapominamy, jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu profilaktyka zdrowotna oraz jak ważne jest wzięcie odpowiedzialności za własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Doktor Irina Matveikova, w swojej książce pt. „Inteligencja trawienna”, w bardzo zabawny sposób przedstawia holistyczne podejście do natury zdrowia. Lekko i przystępnie opowiada o trudnych medycznych zagadnieniach, które dla przeciętnego zjadacza chleba są niczym góra lodowa, zbyt rozległe i nie do pojęcia. Ponieważ ich nie rozumiemy, wycofujemy się i jesteśmy niechętni wobec wyzwań w tym obszarze. Uchylamy się też od odpowiedzialności za siebie i stan swojego zdrowa.

 
 

Zdaniem autorki, w naszym układzie trawiennym znajduje się ponad sto milionów neuronów, identycznych z neuronami w mózgu. A to dowodzi, że zły stan układu trawiennego ma ogromny wpływ na stan naszego umysłu. Choroby układu trawiennego mają ścisły związek z tym, co dzieje się w naszych mózgach, skutkują złym samopoczuciem, stanami załamania, a nawet depresji.

Również stres, przekonania, które żywimy oraz zapomniane, nieprzepracowane urazy i emocje wpływają na metabolizm i skomplikowane procesy trawienne To wszystko doprowadza do rozregulowania układu pokarmowego, a w konsekwencji do wystąpienia licznych dolegliwości i chorób.

Autorka zachęca, abyśmy bliżej przyjrzeli się temu, w jaki sposób funkcjonujemy na co dzień, jak wygląda nasza codzienna dieta i jak radzimy sobie w trudnych sytuacjach. Namawia, aby zobaczyć, ile czasu poświęcamy na relaks i odprężenie. Zaleca nam również stosowanie naturalnych suplementów, probiotyków oraz ćwiczeń, którymi warto się każdego dnia wspomagać, aby pozbyć się problemów trawiennych i cieszyć lepszą kondycją.

Książka „Inteligencja trawienna” pozwoli czytelnikowi:

− Wyruszyć w podróż przez układ trawienny, aby poznać jego problemy i ich charakter, a potem wybrać drogę do odzyskania równowagi i dobrego samopoczucia.

− Wsłuchać się w sygnały wysyłane przez ciało i potrafić je zinterpretować.

− Nauczyć się rozpoznawać uczucia płynące z żołądka i zrozumieć, że układ trawienny jest obdarzony wyczuloną percepcją i intuicją.

− Przekonać się, że nasze najgłębsze wspomnienia kryją się nie tylko w mózgu, ale i w głębi trawiennego układu nerwowego.

− Odkryć znaczenie detoksykacji i odpowiedniego żywienia.

− Zachować swoje wewnętrzne środowisko w czystości i równowadze, zyskując tym samym szansę na dłuższe, aktywniejsze, bardziej świadome i zdrowsze życie.

− Prześledzić drogę steku z kostką przez przewód pokarmowy oraz wszystko, co się z nim w tym czasie dzieje, od momentu, gdy go zjemy, do chwili, gdy opuści nasze ciało.

− Pogłębić świadomość i wziąć większą odpowiedzialność za własne życie.

− Odzyskać optymizm i nie przyjmować bezkrytycznie utartych sądów, na przykład takich, które mówią, że 15% dorosłej populacji cierpiącej na zespół nadwrażliwości jelita grubego po prostu „musi z tym żyć” – istnieje naturalne rozwiązanie!

 

Fragment książki oraz możliwość jej kupna TUTAJ!

0 komentarzy 2456 Odsłon
Znaczniki :
Katarzyna Toffel-Kuźniar

Od ponad 16 lat towarzyszę innym, aby mogli żyć w zdrowiu, z poczuciem optymalnego spełnienia. W swojej pracy przyglądam się wrodzonym oraz nabytym wzorcom ludzkiego myślenia i zachowania. Obserwuję czynniki, które determinują nasze życie, wpływają na jego jakość, nasz stan zdrowia oraz podejmowane przez nas decyzje i dokonywane wybory, choć często nie jesteśmy świadomi ich istnienia.

W celu uzyskania najlepszych efektów używam różnych sposobów i rozmaitych narzędzi. Wykorzystuję wiedzę i nabyte umiejętności, między innymi z obszaru psychologii, pracy z ciałem i emocjami oraz pracy z traumami. W zależności od indywidualnych potrzeb moich klientów, aby pomóc w zmianie ograniczających uwarunkowań, wzorców i przekonań na poziomie umysłu i pamięci komórkowej ciała, korzystam z wiedzy z zakresu Cichych Ustawień Systemowych, psychobiologii, różnorodnych form masażu, terapii czaszkowo-krzyżowej, pracy z odciskami życia oraz pracy z seksualnością.

Ponadto jestem założycielką Wydawnictwa Świadome Życie (www.swiadomezycie.eu), które pragnie wspierać czytelników w poszerzaniu świadomości i za cel stawia sobie wydawanie książek wnoszących jak najwięcej pozytywnych zmian, inspirujących, służących radą, dających praktyczne narzędzia oraz wskazówki do odkrywania pełnego potencjału każdego z nas.

Prywatnie jestem szczęśliwą i spełnioną mamą oraz żoną.

Więcej na stronie: www.katarzynatoffel.pl

Artykuły powiązane

  • Co z tym cukrem?

    Zdrowe, pełne komfortu i wigoru życie zależy od odpowiedniego żywienia. Większość z nas o tym wie, jednak nie wszyscy korzystamy z tej cennej wiedzy. Czy, dlaczego i w jaki sposób cukier wpływa na nasz organizm, jego witalność oraz stan zdrowia?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Top