Kiedy boisz się odrzucenia

- Kategorie : Artykuły

Kiedy boisz się odrzucenia, trwasz w związkach, w których nie jesteś szczęśliwy. Tak bardzo przeraża Cię myśl, że mógłbyś zostać opuszczony przez KOGOKOLWIEK, że trzymasz się tej osoby jak tonący brzytwy. 

Kiedy boisz się odrzucenia, godzisz się na rzeczywistość, która nie jest dla Ciebie dobra. Nie chcesz „zbyt wiele”, nie chcesz „się wychylać”. Trwasz w wyniszczającej bądź nudnej pracy, realizujesz marzenia innych osób (rodziców, dziadków, partnerów a nawet sąsiada) a nie swoje własne. W sercu niesiesz smutek, pustkę i głód, nazywając je „dołem”, „depresją”, „gorszym czasem”, nie słysząc wołania wewnętrznego dziecka, które od lat cierpi, nieutulone we wszystkich odrzuceniach, jakich doznało.

Kiedy boisz się odrzucenia nie jesteś autentyczny. Grasz, ubierasz się w pasujący do okoliczności schemat, próbujesz się dopasować. Pozwalasz innym notorycznie przekraczać swoje granice, zarządzać swoim czasem i energią, żeby tylko zasłużyć na akceptację. Lęk i stres towarzyszy Ci w wielu sytuacjach, a Ty nie możesz odgadnąć, dlaczego sytuacje towarzyskie, zawodowe czy miłosne, tak na Ciebie działają. Masz niewiele sił, często jesteś zmęczony, bo wciąż poświęcasz siebie dla innych, rozdajesz swoją energię z obawy, że inaczej ludzie Cię opuszczą. Nie ważne kim są, nie ważne jak Cię traktują i czy pokochaliby AUTENTYCZNĄ, PRAWDZIWĄ wersję Ciebie – ważne, żeby BYLI. 

Nie znasz siebie. Nie jesteś PRZY SOBIE. Twoja rzeczywistość zbudowana jest na fundamencie LĘKU. Wystarczy zrobić krok w swoją stronę, żeby wszystko się zmieniło. Poczuć, że jesteś ważny, najważniejszy dla samego siebie. Że pragniesz z ciekawością odkrywać kim tak naprawdę jesteś. Wyciągnąć rękę do dziecka, które wciąż żyje w Tobie i zaakceptować je, przyjąć absolutnie bezwarunkowo. Przekazać mu tę zbawienną informację „JESTEM PRZY TOBIE I NIGDY CIĘ NIE OPUSZCZĘ”. 

O tym, jak pracować z wewnętrznym dzieckiem, jak uwalniać się od rany odrzucenia i porzucenia przeczytasz w książce „Skąd pochodzi mój ból. Sposoby jego uzdrawiania” autorstwa Laury Rincórn Gallardo.

Produkty powiązane

Udostępnij