Mama Bamba - recenzje

- Kategorie : Recenzje

Recenzja na portalu www.seksualnosc-kobiet.pl

Recenzja na portalu www.joga-joga.pl 

Recenzja na portalu www.matecznik-poznan.pl

------------------------------------------------------

Poród to podróż, którą odbywa kobieta wraz z dzieckiem - pasażerem.... Ale aby się w nią wybrać i dotrzeć do celu musimy zajrzeć w najskrytsze zakamarki naszej duszy i umiłować narodziny, bo nie możemy doświadczyć pełnego miłości i radości porodu, jeśli nie przyjmiemy wszystkiego co się z nim wiąże. Akcja porodowa przebiega najsprawniej, gdy skupiamy się na sercu a nie na głowie....

„Mama Bamba” jest pozycją, która pozwala rozwijać świadomość siebie i dziecka, zarówno w czasie ciąży, porodu jak i połogu. Książka jest wartościowym źródłem wiedzy dla rodziców przygotowujących się do porodu naturalnego. Zawiera opisy różnych metod, z których rodzice mogą korzystać w czasie ciąży i porodu tak, aby narodziny dziecka, bez względu na miejsce i rodzaj porodu, były dla nich w pełni satysfakcjonujące. Pokazuje, że poród nie jest brudny i niebezpieczny, ale może być wyprawą głąb duszy i ciała, dawać moc i wrażliwość. Wskazuje, jak postępować, aby kontakt z dzieckiem w łonie matki, ale i po jego narodzinach, był pełen miłości i poczucia bezpieczeństwa. Przedstawione w książce prawdziwe historie porodowe to praktyczne lekcje wzbogacające całą publikację. „Mama Bamba” porusza także bardzo trudny temat jakim jest strata dziecka oferując rady, jak przejść przez tak trudne doświadczenie i pozwolić sobie na szok , cierpienie , żałobę , a w końcu akceptację tego, co się wydarzyło. W naszym społeczeństwie unika się tego tematu, jednak im częściej będziemy o tym mówić, pisać tym bardziej będziemy pomocni rodzicom przeżywającym śmierć własnego dziecka. Mam nadzieję, że książka ta dotrze do dużej rzeszy czytelników i przyczyni się do zmiany nastawienia do porodu.

- Edyta Dzierżak-Postek, Dobrze Urodzeni

------------------------------------------------------

„Opowieści, medytacje i opisy rzeczywistych przeżyć zawarte w tej książce stanowią niezwykłą mądrość przydatną dla rodziców, którzy oczekują dziecka. Ta publikacja pokazuje nam w bezpośredni sposób, jak rozluźnić się w tym doświadczeniu, w jaki sposób akceptować i transformować ból porodowy poprzez skupianie się na chwili obecnej oraz świadomy kontakt z ciałem i umysłem”.

− Thich Nhat Hanh, autor książki Każdy krok niesie pokój

„Niewiarygodnie wnikliwa pozycja − jest tu wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, aby połączyć się ze swoim maleństwem i urodzić je z miłością”.

− Jan Tritten, wydawca magazynu Midwifery Today

„Niezwykle wartościowe źródło dla przyszłych rodziców przypominające o mocy i darach, które płyną z wnoszenia uważności i serca do tego procesu na wszystkich etapach jego rozwoju”.

− Jon Kabat Zinn, współautor książki Dary codzienności. Poradnik uważnego rodzcielstwa

Produkty powiązane

Udostępnij