Książki: Opowieści z duszą

 

Zapisz się na newsletter i otrzymuj regularnie ciekawe artykuły, nagrania, informacje o nowościach, zapowiedziach i promocjach!

Szanujemy Twoją prywatność! 
Po zapisaniu się na newsletter, sprawdź skrzynkę odbiorczą/SPAM 
w celu potwierdzenia adresu email!

Opowieści z duszą

Drukuj
„Opowieści z Duszą” to książka będąca kompilacją historii, które przekazują proste, a zarazem głębokie i uniwersalne prawdy na temat pokoju, miłości, tolerancji i zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami i narodami. Łączą nas one z wewnętrznym światłem i uczą, jak żyć w harmonii w celu stworzenia lepszego świata.
Cena sprzedaży z rabatem
Cena sprzedaży 23,90 zł
Rabat
Podatek 1,14 zł

 

  • Opis

  • O autorze

  • Recenzje książki

  • Fragment książki

Autor: Rosario Gomez
Wydawnictwo: Świadome Życie,  marzec 2015
ISBN : 978-83-937029-2-3
Liczba stron : 148
Wymiary : 0.8 x 14 x 21.3 cm

 „Opowieści z duszą” to książka będąca kompilacją historii, które przekazują proste, a zarazem głębokie i uniwersalne prawdy na temat pokoju, miłości, tolerancji i zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami i narodami. Łączą nas one z wewnętrznym światłem i uczą, jak żyć w harmonii w celu stworzenia lepszego świata.

Rosario Gomez, urodzona w Chile w 1958 roku, za pośrednictwem serii książek „Opowieści z duszą” pracuje w szerokim zakresie nad transformacją i przebudzaniem ludzkości do lepszego życia. Pozycje z tej serii, która przez ponad 90 tygodni była na wysokim miejscu w rankingach najlepiej sprzedawanych książek w Chile, doczekały się również publikacji w wielu innych krajach.

„Opowieści z duszą” osiągnęły status bestsellera na rynkach hiszpań- skojęzycznych, gdzie rozeszły się w ponad 135 000 egzemplarzy.

Autorka jest założycielką wydawnictwa For a Better World.

Rosario Gomez, urodzona w Chile w 1958 roku, za pośrednictwem serii książek „Opowieści z duszą” pracuje w szerokim zakresie nad transformacją i przebudzaniem ludzkości do lepszego życia. Jej seria, która przez ponad 90 tygodni była na wysokim miejscu w rankingach bestsellerów w Chile, doczekała się publikacji w wielu krajach. Autorka jest założycielką wydawnictwa For a Better World.

Wywiad z autorką

Książkę rozpoczyna pieśń radości. Choć wstęp zawiera wyjaśnienie, jaki jest cel tej publikacji, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie, dlaczego zdecydowałaś się napisać właśnie taką pozycję.

 Rosario: Myślę, że radość jest bardzo ważna w naszym życiu. Czuję, że „Pieśni Radości” ma bardzo głębokie znaczenie i niesie niezwykle ważny przekaz dla nas wszystkich.

Jak zebrałaś te opowiadnia? Czy znasz źródła lub twórców tych pięknych historii?

Rosario: Zbierałam je przez wiele lat. Te proste historie poruszyły mnie dogłębnie i postanowiłam się nimi podzielić w nowej i bardziej współczesnej interpretacji. Znam tylko kilku autorów, większość z nich jest nieznana... czytaj więcej ...

Świat, w którym liczy się to, ile posiadamy pędzi coraz bardziej. Do tego jesteśmy atakowani rozrywkami niewymagającymi od nas wysiłku intelektualnego, fizycznego. Stajemy się wszechstronnymi konsumentami otoczenia zmuszonymi do zarabiania na możliwość konsumpcji. W takich realiach jedynym celem jest zdobywanie kolejnych dóbr. Jak w tych realiach odnaleźć siebie? Skąd czerpać radość życia? Jak odmienić swoją codzienność? Zbiór opowieści zebranych przez Rosarii Gómez Alfonso daje nam wskazówki w postaci niedługich opowieści, porad do przemyślenia. Nie ważna jest w nich fabuła, ale przekaz, a ten opływa miłością, spokojem, tolerancją.

Najbardziej podoba mi się opowieść „Trzy filtry” o Sokratesie, któremu jeden z uczniów donosi, że jeden z przyjaciół filozofa źle o nim mówi. Grecki myśliciel każe mu przed przekazaniem jakiejkolwiek wiadomości zastosować trzy filtry: czy to co chce przekazać jest na pewno prawdą, czy jest dobre i użyteczne. „Skoro nie jest to ani prawdziwe, ani dobre, ani użyteczne, zapomnij o tym” – radzi Sokrates. Ileż mniej nieporozumień byłoby w naszym życiu, gdybyśmy podobną filozofię stosowali każdego dnia. Całość bardzo pięknie podsumowują słowa Alberta Einsteina: „Są dwa sposoby na życie… Pierwszy to żyć z myślą, że cudów nie ma. Drugi to żyć, myśląc, że cudem jest wszystko”.

„Opowieści z duszą” to interesujący zbiór scenek, które zmuszą nas do myślenia i weryfikacji własnych zachowań, poprowadzą do duchowej dojrzałości. Polecam wszystkim zainteresowanym wewnętrznym rozwojem.

Portal: annasikorska.blogspot.com

 

Fragment książki w formacie PDF:

adobe acrobat icon

 

 

Top