Książki: Pieniądze - Duchowość - Świadomość

Pieniądze - Duchowość - Świadomość

Drukuj
Dziesiątki książek obiecują receptę na sukces finansowy i dobrobyt. Jak jednak rozwiązać odwieczny konflikt między pieniędzmi i duchowością, który nie pozwala cieszyć się w pełni życiem? Jak skutecznie i odpowiedzialnie zarządzać finansami, postrzegając przy tym świat pieniędzy w wymiarze duchowym? "Pieniądze-Duchowość-Świadomość" pozwoli wam odkryć osobiste relacje ze światem finansów, ukaże psychologiczny, historyczny, społeczno-kulturowy i duchowy wymiar pieniędzy, które staną się dzięki temu nie tylko skutecznym narzędziem, ale i twórczym rozwinięciem osobowości, wyrazem waszej wyjątkowości w świecie.
Cena sprzedaży z rabatem
Cena sprzedaży 39,90 zł
Rabat
Podatek 1,90 zł

 

  • Opis

  • Autor

  • Fragment książki

  • Recenzje

Jak łączyć świat pieniędzy i ducha,
by przemienić świadomość swoją i całej planety

Larkspur, Kalifornia, 15 grudnia 2012

Książka "Pieniądze - Duchowość - Świadomość" ukazuje się w czasie, gdy rządy ogromnej większości państw wciąż podporządkowują się interesom firm napędzających światową gospodarkę. Im staje się to bardziej oczywiste, tym więcej ludzi uświadamia sobie, że aby zaradzić narastającej niepewności i braku stabilności, muszą wziąć pełną odpowiedzialność za swoją sytuacją finansową – i wszystkie inne aspekty życia. Szukają odpowiedzi, a Mayuri ich udziela – w sposób zajmujący, pomocny i skłaniający do myślenia.Nikt chyba nie zaprzeczy, że pieniądze mają ogromny − jeśli nie decydujący − wpływ na nasze życie. Jednak choć wkraczamy właśnie w nową erę świadomości, większość ludzi wie zaskakująco mało o prawdziwej naturze pieniędzy i ich zmieniającej się roli w społeczeństwie.

Brakuje nam wiedzy nie tylko na temat pieniędzy i rządzących nimi praw, ale również o naszych relacjach z tą jakże ważną częścią życia.Mayuri mówi: Chcę by z moją pomocą ludzie nauczyli się postrzegać pieniądze nie w tradycyjny, konwencjonalny sposób, lecz jako rodzaj energii, będący symptomem duchowego oddzielenia oraz odzwierciedleniem systemów naszych przekonań kulturowych i uwarunkowań mających źródło w dzieciństwie. Moim celem jest demitologizacja i objaśnienie psychologicznego, historycznego, społecznokulturowego i duchowego wymiaru pieniędzy, aby stały się one nie tylko skutecznym narzędziem, ale i twórczym rozwinięciem i wyrazem wyjątkowości każdego z nas w świecie”.

Mayuri ukazuje z nowej perspektywy współzależności realiów finansowych i duchowych w różnorodnych kontekstach, takich jak planowanie finansowe czy szacowanie i eliminowanie długów oraz inwestowanie jako wyraz osobistych przekonań i wartości. Oprócz tabel finansowych i praktycznych ćwiczeń, z których czytelnik może samodzielnie korzystać – nie tylko jednorazowo, ale w dłuższym okresie, by kontrolować swoje postępy – każdy z rozdziałów zawiera specjalne kwestionariusze, które pomogą czytelnikowi zdefiniować jego przekonania, wzorce zachowań i uprzedzenia dotyczące finansów, co pozwoli mu raz na zawsze zmienić stosunek do pieniędzy.

„Brałam udział w licznych warsztatach, czytałam wiele książek i słuchałam zbyt wielu nagrań dotyczących pieniędzy. Mayuri pomogła mi dotrzeć do samego jądra moich przekonań i uwarunkowań na temat pieniędzy”

– uczestniczka Logos pieniędzy, Hawaje

Wszyscy, którzy pracują nad swoim wnętrzem, poznają dzięki tej książce prawdę o pieniądzach.

 

O Mayuri Onerheim

Mayuri, nauczycielka duchowa Diamentowej Drogi w Ridhwan School, założonej przez A. H. Almaasa, korzysta z doświadczenia, które zdobyła jako dyplomowana księgowa, doradca biznesowy oraz koncesjonowany doradca Urzędu Skarbowego, dzięki czemu może w nowatorski i unikatowy, a zarazem jasny i wnikliwy sposób przybliżyć swoim słuchaczom rzadko omawiany temat – duchowy aspekt pieniędzy. W ciągu ostatnich ośmiu lat ponad 600 osób skorzystało z cieszącego się coraz większym uznaniem seminarium Mayuri Logos pieniędzy. Teraz te nauki, w rozszerzonej i udoskonalonej wersji, zostały udostępnione szerszej publiczności w postaci książki „Pieniądze, duchowość, świadomość”.Autorka mieszka z mężem, Allenem, w hrabstwie Marin w stanie Kalifornia. Uwielbia spacerować ze swoim psem brzegiem oceanu i gotować dla przyjaciół.

Fragment książki

Fragment książki w formacie PDF:

adobe acrobat icon

Temat pieniędzy dotyczy każdego z nas – czy nam się to podoba, czy nie. Żyjemy w świecie, w którym pieniądz odgrywa kluczową rolę. Brzmi strasznie? Wcale nie. Bowiem pieniądze tak naprawdę nie są niczym złym – to ludzie nadają im określoną energię, decydują o ich przeznaczeniu oraz o tym, czemu będą służyć i co wspierać. Jednak, abyśmy to my kierowali pieniędzmi i ich przepływem, a nie odwrotnie, niezbędna jest świadomość i umiejętność radzenia sobie z tym obszarem naszego życia. A z tym, czego doświadcza spora część z nas, bywa różnie.

W swojej książce „Pieniądze. Duchowość. Świadomość” Mayuri Onerheim odsłania przed nami całkiem zwyczajne, a jednak często nierozpoznane aspekty naszych codziennych relacji z pieniędzmi. Zwraca uwagę na praktyczną stronę efektywnego zarządzania finansami, a jednocześnie pokazuje, jak za pośrednictwem pieniędzy wyrazić w świecie swoją wyjątkowość i niepowtarzalną kreatywność. Kto wie, czy właśnie to szerokie, wieloaspektowe spojrzenie na kwestię pieniędzy nie jest w tej publikacji najciekawsze.

To pozycja, która zdaje się być skierowana do różnorodnych czytelników. Zarówno racjonaliści, patrzący trzeźwo na finanse i szukający rzeczywistych rozwiązań i narzędzi w tym obszarze, jak i osoby, którym bliski jest rozwój duchowy i zagadnieniom związanym z pieniędzmi nie poświęcają zbyt dużo uwagi, znajdą tu coś dla siebie.

Obok konkretnych podpowiedzi dotyczących oszczędzania i organizacji zasobów finansowych, którymi dysponujemy, znajdziemy tutaj również ćwiczenia, które pozwolą nam przyjrzeć się licznym osobistym i kulturowym uwarunkowaniom mającym wpływ na nasz stosunek do pieniędzy i relacje z nimi. A jak wiadomo, rozpoznanie jest pierwszym krokiem do zmiany, jeśli jest ona konieczna.

Autorka pokazuje nam faktyczne oblicze pieniędzy, a właściwie ich transparentność i etyczną neutralność. Wskazuje, że czas najwyższy, abyśmy wzięli odpowiedzialność za własne finanse i zamienili bierną postawę w sprawcze działanie. Dzięki temu nie będziemy już pionkami w tej grze i ofiarami niefortunnych przedsięwzięć finansowych, lecz odzyskamy właściwą nam moc i staniemy się decydentami.  Jednocześnie zwraca uwagę, jak ważne jest, żeby w dzisiejszym, pełnym konfliktów i kryzysów świecie, w świadomy sposób korzystać z pieniędzy i wspierać za ich pośrednictwem wartościowe inicjatywy. Przekonuje, że świadomość i opanowanie podstawowych umiejętności w obszarze finansowym umożliwia rozpoznanie celu własnego istnienia na ziemi, co z kolei pozwala nam mieć wpływ nie tylko na sposób własnego funkcjonowania w świecie, ale również − w szerszej perspektywie − na podnoszenie jakości życia na całej planecie.

Mayuri Onerheim stawia interesującą tezę, którą w konsekwentny i przekonujący sposób stara się udowodnić. Otóż zakłada, że świadomość własnych relacji z pieniędzmi jest wręcz niezbędna, aby nawiązać kontakt z duchowym aspektem istnienia i poznać siebie w tym obszarze. Nieczęsto spotykamy się z takim połączeniem. W książce „Pieniądze, duchowość, świadomość” te, mogłoby się zdawać całkiem odrębne światy, przybliżają się do siebie i zaczynają się zgrabnie przenikać.

Całość została przedstawiona w usystematyzowany i logicznie uzasadniony sposób. I choć książkę czyta się łatwo, a opisane w niej pomysły, rozwiązania i przemyślenia są podane w sposób klarowny, opowiadanie o tej lekturze nie jest wcale takie proste. Dlaczego? Być może codzienny i na pierwszy rzut oka oczywisty temat pieniędzy budzi w nas więcej obaw, niejasności i pytań, niż sądzimy? Wydaje się, że w każdym porusza on inne, często kłopotliwe, obszary i rejony, do których nie za często zaglądamy. Czy tak jest w istocie? Na to pytanie każdy z czytelników musi odpowiedzieć sobie sam, do czego bardzo serdecznie zachęcam.

Bożena Pierga - poetka, pisarka

--------------------------

Mayuri Onerheim to duchowa nauczycielka Diamentowej Drogi w Szkole Ridhwan. Przez wiele lat pracowała jako księgowa oraz doradca finansowy małych i średnich przedsiębiorstw, ale jej prawdziwa pasja to rozwój duchowy. Była uczennicą Osho, a następnie A. H. Almaasa. Kiedy sama została nauczycielką, uświadomiła sobie znaczenie, jakie mają pieniądze w duchowej praktyce. Łącząc swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz wiedzę duchową, stworzyła wyjątkowy w swoim wyrazie przekaz.

Nie da się ukryć, że pieniądze to temat interesujący wszystkich ludzi. Nawet jeśli nie pragniesz bogactwa, z pewnością chcesz mieć na tyle zasobów finansowych, by godnie żyć. Nie oszukujmy się. W naszym świecie pieniądze są ważne i potrzebne. Nie bój się do tego przyznać – nie ma w nich nic złego. Przynajmniej dopóty, dopóki będziesz umiał właściwie do nich podchodzić. Dzięki odpowiedniej świadomości, każdy człowiek może nauczyć się panować nad swoimi finansami, a nawet wykorzystać je do wspierania osobistego rozwoju duchowego.

Onerheim przekonuje czytelników, że właściwe podejście do kwestii finansowych może bardzo pomóc w dążeniu do szczęścia. Nie chodzi jej jednak o to, by zdobyć wielkie bogactwo i móc kupić wszystko, czego dusza zapragnie. Autorka ma raczej na myśli rozwijanie zrozumienia prawdziwych życiowych wartości. Tylko w ten sposób można uwolnić się od dyktatu pieniędzy – przestać traktować je jako coś najważniejszego w życiu. Pieniądze są bowiem tylko narzędziem służącym do realizacji pewnych celów. Nie są celem same w sobie. A przynajmniej nie powinny być.

Co znajdziemy w książce Pieniądze, duchowość, świadomość? Dowiesz się, w jaki sposób opanować techniki odpowiedzialnego zarządzania własnymi finansami. Najciekawsze ze wszystkiego jest jednak wykorzystanie spraw związanych z przepływem pieniędzy jako elementu codziennej praktyki duchowej.

A czego tutaj nie ma? Przede wszystkim powszechnego w naszym świecie rozdziału sfery pieniądza oraz ducha. Wszędzie (może w wyjątkiem Przewodnika duchowego) znajdujemy ludzi przekonujących, że pieniądze oraz ich zdobywanie jest złe i niezwykle szkodliwe dla rozwoju duchowego. Nie jest to prawdą, dlatego każda książka w stylu dzieła Mayuri Onerheim jest na wagę złota.

Autorka pokazuje swoim czytelnikom, jak dochodzić do zdrowej i pozytywnej relacji ze światem osobistych finansów – uczy zrozumienia duchowego wymiaru pieniędzy. Co więcej, jej książka zawiera nie tylko suche wykłady, ale też praktyczne ćwiczenia. Dzięki temu wręcza czytelnikom skuteczne narzędzia do twórczego rozwijania świadomości własnej osoby. Wszystko w świetle osobistych relacji każdego człowieka z pieniędzmi.

Dążenie do bogactwa nie musi być czymś złym. Pod warunkiem, że nie stracimy z oczu innych rzeczy. Jeśli odpowiednio zbalansujemy wszystkie aspekty swojego życia, będziemy mogli osiągnąć stan wyciszenia i spokoju ducha. Nawet w obliczu wciąż zmieniającego się świata, który – jak się zdaje – kroczy ku gospodarczemu upadkowi i politycznemu chaosowi. Obawy o przyszłość mogą być uzasadnione, lecz dzięki pomocy kilku tak mądrych ludzi jak Mayuri Onerheim, o wiele łatwiej będzie się nam przystosować i odnaleźć w nowych warunkach.

W książce Pieniądze, duchowość, świadomość zostało jasno napisane: pieniądze szczęścia nie dają. A przynajmniej nie są jego gwarancją. Oczywiście odpowiednie środki finansowe wiele ułatwiają, lecz nie mogą zastąpić prawdziwych wartości, jak miłość, przyjaźń, zaufanie, osobiste pasje, ciepły, rodzinny dom i wielu innych. Pieniądze to narzędzie uzupełniające nasze życie.

Według mnie, książka Mayuri Onerheim jest bardzo ważnym głosem w nauczaniu duchowości na świecie. Przedstawia dość specyficzny pogląd, w dodatku potrzebny, ponieważ odsłania kulisy działania całego wszechświata – o czym wielu ludzi kompletnie nie ma pojęcia. Dla poszukiwacza duchowego znalezienie drogi do równowagi pomiędzy materialnymi i niematerialnymi dążeniami to niezwykle istotna kwestia.

Ta książka z pewnością okaże się niezwykle pomocna, zwłaszcza dla wszystkich osób żywo zainteresowanych pracą nad sobą i rozwojem duchowym. Warto mieć ją w swojej domowej bibliotece i często korzystać z porad autorki.

Rercrenzja z portalu przewodnikduchowy.pl

--------------------------

 „Zakładałam, że to zwyczajna książka o pieniądzach, przekonałam się jednak, że to niezwykle fascynujący przewodnik po życiu w prawdzie. Mayuri bierze pod lupę najpowszechniejszy chyba element naszej codziennej egzystencji – pieniądze – i odziera go z całej masy fałszywych przekonań, lęków, uzależnień i obiegowych sądów. Potem stawia przed nami pytania – piękne głębokie pytania, które niczym złota nić prowadzą nas do odkrywania i przeżywania tego, co dla nas najważniejsze, poprzez wykorzystywanie, przyjmowanie i oddawanie pieniędzy”.

Sherry Ruth Anderson, współautorka The Cultural Creatives i The Feminine Face of God

„Wielu ludzi marzy o bogatym życiu w sferze duchowej i materialnej. Jednak tylko nieliczni próbowali zrozumieć, co to naprawdę oznacza i jak osiągnąć ten cel. Jeśli chcecie żyć pełnią życia i wykorzystywać skutecznie pieniądze również do rozwoju duchowego, musicie sięgnąć po tę książkę”.
Catherine Austin Fitts, wydawca The Solari Report

„Zachowanie pełnej świadomości w naszych stosunkach z pieniędzmi jest niezbędnym elementem zrozumienia życia na poziomie duchowym. Mayuri naucza praktycznej filozofii, łączącej prawdy absolutne i relatywne. „Zadając odpowiednie pytania pomaga nam lepiej zrozumieć siebie, zdefiniować i rozwiązać nasze problemy finansowe. Chodzi o zrozumienie, co znaczy żyć pełnią, wykorzystując najwyższy potencjał”.
Lama Palden, z linii Szangpa Kagyu buddyzmu tybetańskiego

Top