Ten warsztat jest dla wszystkich, którzy wiedzą lub przypuszczają, że nie rozpoczęli jeszcze swojej podróży ku akceptacji życia w pojedynkę. To osoby, które nie tylko nie były w łonie matki same, ale również przeżyły tam dramat: ten drugi umarł tuż obok. Ci, którzy mają za sobą tego rodzaju doświadczenie, często cierpią z powodu samotności, tęsknoty, porażek, głębokiego poczucia winy, miewają też napady lęku. Wielu z nich korzystało już z różnorodnych metod terapeutycznych, jednak nie przyniosło to wyraźnych efektów.

Podczas warsztatu pomagamy uczestnikom ostrożnie uzyskać dostęp do wspomnień sprzed porodu, aby znów mogli doświadczyć miłości i bliskości w kontakcie ze swoim bliźniaczym rodzeństwem oraz otworzyć serce. 

„Patrzenie” na tego drugiego ze świadomością, jak intymny i bliski kontakt łączył cię z nim w łonie matki, może przynieść spokój. To koniec poszukiwań, bowiem cel został osiągnięty.

Wraz z odkryciem bliźniaka, nadchodzi czas, kiedy rany mogą zostać uleczone. Każda osoba, która tego doświadczyła, ma przed sobą indywidualną drogę ku uzdrowieniu. Wspieramy ją w tym specjalnie dobranymi ćwiczeniami i rytuałami.

Często najpierw potrzebna jest przestrzeń na przeżycie bólu oraz smutku. Następnie pojawia się uczucie radości i wdzięczność za możliwość doświadczenia tej wyjątkowej bliskości w łonie matki. Miłość, która była tam obecna, na zawsze pozostaje w sercu.

W wielu przypadkach bardzo ważna jest praca z traumą, która powstała na skutek śmierci bliźniaka. Aby w codziennym życiu móc poczuć się bez tego drugiego całością, a także pozbyć się poczucia winy wobec niego, uzdrowienie musi nastąpić zarówno na poziomie fizycznym, jak i energetycznym. Wówczas energetyczna dziura, jaka powstała z powodu utraty bliźniaka, może zostać uleczona i zamknięta.

W czasie tego warsztatu pracujemy z ustawieniami systemowymi w parach i niewielkich grupach, korzystamy też z energetycznej terapii traumy, biodynamicznej terapii ciała, rytuałów, podróży transowych i z tego, co jest w danym momencie potrzebne.

Możliwy jest taki rodzaj wspierania procesów uzdrawiania, w bezpiecznej i pełnej szacunku atmosferze grupy, aby w życiu danej osoby pojawiły się radość, poczucie szczęścia, udane relacje miłosne i satysfakcja z pracy zawodowej.

Warsztat poprowadzi:

Alfred R. Austermann - dyplomowany psycholog i pedagog społeczny. Od 1985 r. prowadzi seminaria i grup terapeutyczne z zakresu psychologii humanistycznej i duchowej. Od 21 lat specjalizuje się w konstelacjach rodzinnych i organizacyjnych oraz terapii urazowej. Zatwierdzony terapeuta systemowy i terapeuta dydaktyczny (Niemieckie Towarzystwo Konstelacji Systemów). Zarządza grupami edukacyjnymi w Berlinie, Brukseli i Budapeszcie.

Razem z żoną Bettiną prowadzi INSTITUT FÜR SYSTEMAUFSTELLUNGEN UND TRAUMATHERAPIE (tłum. Instytut Ustawień Systemowych i Terapii Traumy) dorosłych, młodzieży i dzieci. (https://www.ifosys.de)

Alfred i Bettina są również autorami książki „Dramat w łonie matki. Utracony bliźniak”, w której przytaczają niezbite fakty oraz poruszające opisy przypadków, przedstawiają w empatyczny sposób możliwe konsekwencje utraty bliźniaka w prenatalnym okresie życia oraz wskazują drogi do duchowego uzdrowienia tego przeżycia. 

Uwaga:

W związku z sytuacją Covid-19 jeżeli praca w bliskim kontakcie nie będzie możliwa, część ćwiczeń i praktyk zostanie zmodyfikowana. Dlatego też prosimy o zabranie z sobą: poduszki, koca i pluszowej maskotki. Jednocześnie zapewniamy, że zmiana ta nie wpłynie to na jakość warsztatu. 

Sprawy organizacyjne:

Data: 23-25 10 2020 r.

Warsztat tłumaczony będzie z języka niemieckiego lub angielskiego na język polski.

Miejsce:  

Teatr Syrena Warszawa ul. Litewska 3 (II piętro, sala prób) 

Czas trwania: 

Piątek: 18.00 -21.00

Sobota: 9.30-20.00 (w tym przerwa)

Niedziela: 9.30-17.00 (w tym przerwa)

W trakcie przewidziane są przerwy kawowe.

Opłata za warsztat:

Płatność jednorazowa 1000 zł do 31 08 2020 r. 

Płatność w dwóch ratach:

1100 zł - zaliczka 500 zł + 600 zł na numer konta do 30 09 2020 r. 

1200 zł – zaliczka 500 zł + 700 zł na numer konta po 30 09 lub w dniu szkolenia.

Ilość miejsc ograniczona – gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki lub całości na numer konta z dopiskiem „Samotnie urodzone bliźnięta”. 

Bank Millenium S.A.
rachunek 80 1160 2202 0000 0002 2793 7918
Świadome Życie Sp. z o.o.
NIP: 7010356446
KRS: 0000436113

Zaliczka jest bezzwrotna, natomiast w razie rezygnacji z warsztatu istnieje możliwość przekazania swojego miejsca innej osobie. 

W przypadku sytuacji ogłoszenia pandemii i niemożliwości przeprowadzenia warsztatu wszystkie wpłaty zostaną zwrócone. 

ZAPISY, Rezerwacja miejsca mailowo na adres kontakt@swiadomezycie.eu + wpłata. 

Kontakt:

Katarzyna Toffel Kuźniar tel. 502 037 153 (pn. -pt. w godz. 9.00-17.00)

Na warsztat proszę zabrać obuwie na zmianę, koc, poduszkę oraz pluszową maskotkę. 

Zakwaterowanie i dojazd w własnym zakresie.