Mama Bamba

Mama Bamba

21 listopad 2016

Poród przepełniony jest bogactwem i magią. Ale ponieważ obawiamy się bólu i mocy, które są z nim związane, odwracamy się od obfitości, którą nam oferuje. Zamiast tego decydujemy się na sterylność i poprzez zabiegi medyczne odzieramy ten proces z odczuć. Tymczasem poród jest szczytowym doświadczeniem, które może być dla nas transformujące, a świadome, pełne uważności narodziny stają się dla naszych dzieci pierwszym życiowym doświadczeniem, w ramach którego dowiadują się, że nie muszą się lękać – że życie w całej swej intensywności jest czymś, w co warto wejść, godnym śmiechu, płaczu i umiłowania.

Mama Bamba zawiera opisy metod, z których kobiety mogą korzystać w okresie ciąży i porodu, aby niezależnie od przebiegu narodziny były dla nich satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowe narzędzia, które znajdują się w tej książce, obejmują medytacyjną uważność, relaksację i poddanie się, eksplorowanie nieświadomego umysłu, komunikowanie się z dziećmi w łonie oraz wsparcie porodowe.

Mama Bamba oferuje również praktyczne zalecenia na pierwsze miesiące ciąży oraz rady dotyczące cierpienia po stracie dziecka. Chociaż takie doświadczenie przydarza się sporadycznie, jednak zostało uwzględnione w tej książce, ponieważ w naszym społeczeństwie zdecydowanie za bardzo unika się tego tematu, spowijając przeżycia z nim związane milczeniem.

Prawdziwe historie porodowe wzbogacają publikację o wyrażane w piękny sposób, przejmujące życiowe lekcje…

Stuart tak opisuje swoje nienarodzone maleństwo: „zdaje się być niczym błyszcząca biała wstążka wychodząca z mojego serca… rodzaj tęsknoty…”
Jeanette – „praca z nienarodzonym dzieckiem wprawiała mnie w zachwyt, zapierała dech w piersiach – oglądanie jej, dotykanie, trzymanie, wąchanie jeszcze przed porodem sprawiło, że czułam się gotowa”.
Lindy – „Ronnie zauważył, że opuszczają mnie siły. Stanął przy łóżku, mocno pochwycił moje dłonie i cały czas utrzymując ze mną kontakt wzrokowy, wspierał mnie psychicznie aż do momentu, kiedy dziecko wydostało się na zewnątrz. Ludzie, którzy znajdują się w pokoju, są niezwykle istotni. Ronnie był doskonały w tej roli – pozostawał w wyjątkowym kontakcie”.


Recenzja na portalu www.seksualnosc-kobiet.pl

Recenzja na portalu www.vivatporod.pl

Recenzja na portalu www.joga-joga.pl

Recenzja na portalu www.matecznik-poznan.pl

----------------------------------------------------------------------

Poród to podróż, którą odbywa kobieta wraz z dzieckiem - pasażerem.... Ale aby się w nią wybrać i dotrzeć do celu musimy zajrzeć w najskrytsze zakamarki naszej duszy i umiłować narodziny, bo nie możemy doświadczyć pełnego miłości i radości porodu, jeśli nie przyjmiemy wszystkiego co się z nim wiąże. Akcja porodowa przebiega najsprawniej, gdy skupiamy się na sercu a nie na głowie....

„Mama Bamba” jest pozycją, która pozwala rozwijać świadomość siebie i dziecka, zarówno w czasie ciąży, porodu jak i połogu. Książka jest wartościowym źródłem wiedzy dla rodziców przygotowujących się do porodu naturalnego. Zawiera opisy różnych metod, z których rodzice mogą korzystać w czasie ciąży i porodu tak, aby narodziny dziecka, bez względu na miejsce i rodzaj porodu, były dla nich w pełni satysfakcjonujące. Pokazuje, że poród nie jest brudny i niebezpieczny, ale może być wyprawą głąb duszy i ciała, dawać moc i wrażliwość. Wskazuje, jak postępować, aby kontakt z dzieckiem w łonie matki, ale i po jego narodzinach, był pełen miłości i poczucia bezpieczeństwa. Przedstawione w książce prawdziwe historie porodowe to praktyczne lekcje wzbogacające całą publikację. „Mama Bamba” porusza także bardzo trudny temat jakim jest strata dziecka oferując rady, jak przejść przez tak trudne doświadczenie i pozwolić sobie na szok , cierpienie , żałobę , a w końcu akceptację tego, co się wydarzyło. W naszym społeczeństwie unika się tego tematu, jednak im częściej będziemy o tym mówić, pisać tym bardziej będziemy pomocni rodzicom przeżywającym śmierć własnego dziecka. Mam nadzieję, że książka ta dotrze do dużej rzeszy czytelników i przyczyni się do zmiany nastawienia do porodu.

- Edyta Dzierżak-Postek, Dobrze Urodzeni

-------------------------------------------------------------------

„Opowieści, medytacje i opisy rzeczywistych przeżyć zawarte w tej książce stanowią niezwykłą mądrość przydatną dla rodziców, którzy oczekują dziecka. Ta publikacja pokazuje nam w bezpośredni sposób, jak rozluźnić się w tym doświadczeniu, w jaki sposób akceptować i transformować ból porodowy poprzez skupianie się na chwili obecnej oraz świadomy kontakt z ciałem i umysłem”.

Thich Nhat Hanh, autor książki Każdy krok niesie pokój

-------------------------------------------------------------------------------------------

Mama Bamba to metodyka naturalnego porodu, która ma na celu rozwijanie świadomości własnej i niemowlęcia w trakcie ciąży, podczas porodu oraz w okresie po narodzinach. Wskazuje, jak sprawić, aby pierwszy kontakt dziecka z życiem był przepełniony subtelnością i miłością, kiedy opuści łono i wyjdzie na świat.

- Budowanie więzi ze swoim maluszkiem, jeszcze kiedy jest w łonie
- Korzystanie z tańca, aby poddać się akcji porodowej
- Korzystanie z medytacji i wizualizacji
- Uwalnianie wzorców lęku, które zostały przejęte od naszych matek i babek
- Tworzenie konkretnych rytuałów związanych z narodzinami
- Komunikacja z maleństwem za pośrednictwem telepatii
- Wybór właściwego rodzaju porodu i odpowiednich osób towarzyszących w tym procesie
- Decyzja, czy ty lub twoje dziecko rzeczywiście chcecie cesarskiego cięcia
- Zrozumienie, że kolki u niemowlęcia mogą być sposobem na uwolnienie się od starych wzorców smutku, złości i lęku
- Przejście przez doświadczenie straty dziecka

-------------------------------------------------------------------------------------------

„Niewiarygodnie wnikliwa pozycja − jest tu wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, aby połączyć się ze swoim maleństwem i urodzić je z miłością”.

Jan Tritten, wydawca magazynu Midwifery Today

-------------------------------------------------------------------------------------------

„Niezwykle wartościowe źródło dla przyszłych rodziców przypominające o mocy i darach, które płyną z wnoszenia uważności i serca do tego procesu na wszystkich etapach jego rozwoju”.

Jon Kabat Zinn, współautor książki Dary codzienności. Poradnik uważnego rodzcielstwa

-------------------------------------------------------------------------------------------

Mama Bamba - Porody naturalne - w objęciach mocy, miłości i przyjemności

Mama Bamba

Mama Bamba zawiera opisy metod, z których kobiety mogą korzystać w okresie ciąży i porodu, aby niezależnie od przebiegu, narodziny były dla nich satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowe narzędzia, które znajdują się w tej książce, obejmują medytacyjną uważność, relaksację i poddanie się,...


Robyn Sheldon

robynW ramach swojej praktyki, którą prowadzi w Kapsztadzie, o nazwie Mama Bamba, uczy awangardowych technik porodowych i odnosi w tym obszarze niewiarygodne sukcesy. Jest położną, terapeutką integralną, facylitatorką medytacji, która specjalizuje się we wspieraniu brzemiennych kobiet w uwalnianiu lęków porodowych i tworzeniu dla ich dzieci przestrzeni na wolne od traumy narodziny.

http://mamabamba.com

 

  


Fragment książki
w formacie PDF

adobe acrobat icon

Artykuły powiązane

 • Inteligencja trawienna dla dzieci

  Jesteśmy tym, co jemy i dlatego naszym zadaniem jako rodziców jest nauczyć dzieci wszystkiego, co dotyczy prawidłowego żywienia. To odpowiedzialność, której nie powinniśmy unikać, jeżeli zależy nam, aby nasze dzieci zdrowo rosły.

 • Osobliwości dnia codziennego

  Zaklęte w seriach powtórzeń i rymów słowa sprawiają, że nieuchwytne myśli i emocje dostępują ucieleśnienia. Codzienność zmienia się w misterium, a misterium nabiera znamion zwyczajności. Życie jawi się jako osobliwa podróż do wewnętrznego świata, w którym światło spotyka się z mrokiem. Z chaotycznego tańca przeciwności wyłania się sens.

 • Uwolnij swój głos

  Nie od dziś wiadomo, że dźwięk, wibracja i muzyka korzystnie wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Autorka książki połączyła pradawne mądrości ze współczesnymi praktykami i stworzyła program Jogi Głosu dla każdego. Wykorzystując różnego rodzaju ćwiczenia oraz praktyki wzbogacone przez pliki dźwiękowe (do pobrania), starannie i z wielką uważnością prowadzi czytelnika po ścieżce samopoznania.

 • Inteligencja trawienna

  Jeden z najpopularniejszych w Hiszpanii tytułów dotyczących zdrowego stylu życia po raz pierwszy ukazuje się po polsku. Inteligencja trawienna opowiada w fascynujący sposób o układzie trawiennym jako o centrum drugiego mózgu naszego ciała. Zdaniem autorki, doktor Iriny Matveikovej, myślimy i przeżywamy różne emocje właśnie poprzez nasze brzuchy.

 • Pieniądze - Duchowość - Świadomość

  Mayuri Onerheim, w swojej książce "Pięniądze-Duchowość-Świadomość" ukazuje z nowej perspektywy współzależności realiów finansowych i duchowych w różnorodnych kontekstach, takich jak planowanie finansowe czy szacowanie i eliminowanie długów oraz inwestowanie jako wyraz osobistych przekonań i wartości.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Top