UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Mama Bamba

21 listopad 2016

Poród przepełniony jest bogactwem i magią. Ale ponieważ obawiamy się bólu i mocy, które są z nim związane, odwracamy się od obfitości, którą nam oferuje. Zamiast tego decydujemy się na sterylność i poprzez zabiegi medyczne odzieramy ten proces z odczuć. Tymczasem poród jest szczytowym doświadczeniem, które może być dla nas transformujące, a świadome, pełne uważności narodziny stają się dla naszych dzieci pierwszym życiowym doświadczeniem, w ramach którego dowiadują się, że nie muszą się lękać – że życie w całej swej intensywności jest czymś, w co warto wejść, godnym śmiechu, płaczu i umiłowania.

Mama Bamba zawiera opisy metod, z których kobiety mogą korzystać w okresie ciąży i porodu, aby niezależnie od przebiegu narodziny były dla nich satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowe narzędzia, które znajdują się w tej książce, obejmują medytacyjną uważność, relaksację i poddanie się, eksplorowanie nieświadomego umysłu, komunikowanie się z dziećmi w łonie oraz wsparcie porodowe.

Mama Bamba oferuje również praktyczne zalecenia na pierwsze miesiące ciąży oraz rady dotyczące cierpienia po stracie dziecka. Chociaż takie doświadczenie przydarza się sporadycznie, jednak zostało uwzględnione w tej książce, ponieważ w naszym społeczeństwie zdecydowanie za bardzo unika się tego tematu, spowijając przeżycia z nim związane milczeniem.

Prawdziwe historie porodowe wzbogacają publikację o wyrażane w piękny sposób, przejmujące życiowe lekcje…

Stuart tak opisuje swoje nienarodzone maleństwo: „zdaje się być niczym błyszcząca biała wstążka wychodząca z mojego serca… rodzaj tęsknoty…”
Jeanette – „praca z nienarodzonym dzieckiem wprawiała mnie w zachwyt, zapierała dech w piersiach – oglądanie jej, dotykanie, trzymanie, wąchanie jeszcze przed porodem sprawiło, że czułam się gotowa”.
Lindy – „Ronnie zauważył, że opuszczają mnie siły. Stanął przy łóżku, mocno pochwycił moje dłonie i cały czas utrzymując ze mną kontakt wzrokowy, wspierał mnie psychicznie aż do momentu, kiedy dziecko wydostało się na zewnątrz. Ludzie, którzy znajdują się w pokoju, są niezwykle istotni. Ronnie był doskonały w tej roli – pozostawał w wyjątkowym kontakcie”.


Recenzja na portalu www.seksualnosc-kobiet.pl

Recenzja na portalu www.vivatporod.pl

Recenzja na portalu www.joga-joga.pl

Recenzja na portalu www.matecznik-poznan.pl

----------------------------------------------------------------------

Poród to podróż, którą odbywa kobieta wraz z dzieckiem - pasażerem.... Ale aby się w nią wybrać i dotrzeć do celu musimy zajrzeć w najskrytsze zakamarki naszej duszy i umiłować narodziny, bo nie możemy doświadczyć pełnego miłości i radości porodu, jeśli nie przyjmiemy wszystkiego co się z nim wiąże. Akcja porodowa przebiega najsprawniej, gdy skupiamy się na sercu a nie na głowie....

„Mama Bamba” jest pozycją, która pozwala rozwijać świadomość siebie i dziecka, zarówno w czasie ciąży, porodu jak i połogu. Książka jest wartościowym źródłem wiedzy dla rodziców przygotowujących się do porodu naturalnego. Zawiera opisy różnych metod, z których rodzice mogą korzystać w czasie ciąży i porodu tak, aby narodziny dziecka, bez względu na miejsce i rodzaj porodu, były dla nich w pełni satysfakcjonujące. Pokazuje, że poród nie jest brudny i niebezpieczny, ale może być wyprawą głąb duszy i ciała, dawać moc i wrażliwość. Wskazuje, jak postępować, aby kontakt z dzieckiem w łonie matki, ale i po jego narodzinach, był pełen miłości i poczucia bezpieczeństwa. Przedstawione w książce prawdziwe historie porodowe to praktyczne lekcje wzbogacające całą publikację. „Mama Bamba” porusza także bardzo trudny temat jakim jest strata dziecka oferując rady, jak przejść przez tak trudne doświadczenie i pozwolić sobie na szok , cierpienie , żałobę , a w końcu akceptację tego, co się wydarzyło. W naszym społeczeństwie unika się tego tematu, jednak im częściej będziemy o tym mówić, pisać tym bardziej będziemy pomocni rodzicom przeżywającym śmierć własnego dziecka. Mam nadzieję, że książka ta dotrze do dużej rzeszy czytelników i przyczyni się do zmiany nastawienia do porodu.

- Edyta Dzierżak-Postek, Dobrze Urodzeni

-------------------------------------------------------------------

„Opowieści, medytacje i opisy rzeczywistych przeżyć zawarte w tej książce stanowią niezwykłą mądrość przydatną dla rodziców, którzy oczekują dziecka. Ta publikacja pokazuje nam w bezpośredni sposób, jak rozluźnić się w tym doświadczeniu, w jaki sposób akceptować i transformować ból porodowy poprzez skupianie się na chwili obecnej oraz świadomy kontakt z ciałem i umysłem”.

Thich Nhat Hanh, autor książki Każdy krok niesie pokój

-------------------------------------------------------------------------------------------

Mama Bamba to metodyka naturalnego porodu, która ma na celu rozwijanie świadomości własnej i niemowlęcia w trakcie ciąży, podczas porodu oraz w okresie po narodzinach. Wskazuje, jak sprawić, aby pierwszy kontakt dziecka z życiem był przepełniony subtelnością i miłością, kiedy opuści łono i wyjdzie na świat.

- Budowanie więzi ze swoim maluszkiem, jeszcze kiedy jest w łonie
- Korzystanie z tańca, aby poddać się akcji porodowej
- Korzystanie z medytacji i wizualizacji
- Uwalnianie wzorców lęku, które zostały przejęte od naszych matek i babek
- Tworzenie konkretnych rytuałów związanych z narodzinami
- Komunikacja z maleństwem za pośrednictwem telepatii
- Wybór właściwego rodzaju porodu i odpowiednich osób towarzyszących w tym procesie
- Decyzja, czy ty lub twoje dziecko rzeczywiście chcecie cesarskiego cięcia
- Zrozumienie, że kolki u niemowlęcia mogą być sposobem na uwolnienie się od starych wzorców smutku, złości i lęku
- Przejście przez doświadczenie straty dziecka

-------------------------------------------------------------------------------------------

„Niewiarygodnie wnikliwa pozycja − jest tu wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, aby połączyć się ze swoim maleństwem i urodzić je z miłością”.

Jan Tritten, wydawca magazynu Midwifery Today

-------------------------------------------------------------------------------------------

„Niezwykle wartościowe źródło dla przyszłych rodziców przypominające o mocy i darach, które płyną z wnoszenia uważności i serca do tego procesu na wszystkich etapach jego rozwoju”.

Jon Kabat Zinn, współautor książki Dary codzienności. Poradnik uważnego rodzcielstwa

-------------------------------------------------------------------------------------------

Mama Bamba - Porody naturalne - w objęciach mocy, miłości i przyjemności

Mama Bamba

Mama Bamba zawiera opisy metod, z których kobiety mogą korzystać w okresie ciąży i porodu, aby niezależnie od przebiegu, narodziny były dla nich satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowe narzędzia, które znajdują się w tej książce, obejmują medytacyjną uważność, relaksację i poddanie się,...


Robyn Sheldon

robynW ramach swojej praktyki, którą prowadzi w Kapsztadzie, o nazwie Mama Bamba, uczy awangardowych technik porodowych i odnosi w tym obszarze niewiarygodne sukcesy. Jest położną, terapeutką integralną, facylitatorką medytacji, która specjalizuje się we wspieraniu brzemiennych kobiet w uwalnianiu lęków porodowych i tworzeniu dla ich dzieci przestrzeni na wolne od traumy narodziny.

http://mamabamba.com

 

  


Fragment książki
w formacie PDF

adobe acrobat icon

Artykuły powiązane

 • Inteligencja trawienna dla dzieci

  Jesteśmy tym, co jemy i dlatego naszym zadaniem jako rodziców jest nauczyć dzieci wszystkiego, co dotyczy prawidłowego żywienia. To odpowiedzialność, której nie powinniśmy unikać, jeżeli zależy nam, aby nasze dzieci zdrowo rosły.

  Celem najnowszej publikacji doktor Iriny Matveikovej, autorki Inteligencji trawiennej, książki sprzedanej w piętnastu tysiącach egzemplarzy, jest zaopatrzenie rodziców w zrozumiały i użyteczny przewodnik po najczęstszych dolegliwościach układu trawiennego.

 • Osobliwości dnia codziennego

  Zaklęte w seriach powtórzeń i rymów słowa sprawiają, że nieuchwytne myśli i emocje dostępują ucieleśnienia. Codzienność zmienia się w misterium, a misterium nabiera znamion zwyczajności. Życie jawi się jako osobliwa podróż do wewnętrznego świata, w którym światło spotyka się z mrokiem. Z chaotycznego tańca przeciwności wyłania się sens.

 • Uwolnij swój głos

  Nie od dziś wiadomo, że dźwięk, wibracja i muzyka korzystnie wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Autorka książki połączyła pradawne mądrości ze współczesnymi praktykami i stworzyła program Jogi Głosu dla każdego. Wykorzystując różnego rodzaju ćwiczenia oraz praktyki wzbogacone przez pliki dźwiękowe (do pobrania), starannie i z wielką uważnością prowadzi czytelnika po ścieżce samopoznania.

 • Inteligencja trawienna

  Jeden z najpopularniejszych w Hiszpanii tytułów dotyczących zdrowego stylu życia po raz pierwszy ukazuje się po polsku. Inteligencja trawienna opowiada w fascynujący sposób o układzie trawiennym jako o centrum drugiego mózgu naszego ciała. Zdaniem autorki, doktor Iriny Matveikovej, myślimy i przeżywamy różne emocje właśnie poprzez nasze brzuchy.

 • Pieniądze - Duchowość - Świadomość

  Mayuri Onerheim, w swojej książce "Pięniądze-Duchowość-Świadomość" ukazuje z nowej perspektywy współzależności realiów finansowych i duchowych w różnorodnych kontekstach, takich jak planowanie finansowe czy szacowanie i eliminowanie długów oraz inwestowanie jako wyraz osobistych przekonań i wartości.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Top