Święta seksualność - Radość Tantry

 

Zapisz się na newsletter i otrzymuj regularnie ciekawe artykuły, nagrania, informacje o nowościach, zapowiedziach i promocjach!

Szanujemy Twoją prywatność! 
Po zapisaniu się na newsletter, sprawdź skrzynkę odbiorczą/SPAM 
w celu potwierdzenia adresu email!

Święta seksualność - Radość Tantry

30 lipiec 2015

Sarita (Mahasatvaa Ma Ananda) jest światowej sławy nauczycielką tantry prowadzącą kursy i warsztaty na całym świecie. Sarita otrzymawszy bezpośrednią transmisję od Osho, pozostaje wierna prawdziwej esencji tantry i prowadzi swoich uczniów po ścieżce samourzeczywistnienia. Oferuje czysty przekaz tantryczny i jednocześnie pomaga w przekroczeniu psychologicznych barier, które stoją na drodze do wykorzystania naszego pełnego potencjału. 

 „Święta Seksualność - Radość Tantry” to publikacja niezwykła i jednocześnie całkiem zwyczajna, bowiem skierowana do wszystkich, którzy chcieliby zaprzyjaźnić się z własną seksualnością. Jej autorka, Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, otrzymała swój tantryczny przekaz od współczesnego hinduskiego guru, nauczyciela i mistrza duchowego, Osho. Poszukując esencji życia, odnalazła miłość. I tak naprawdę „Święta seksualność” poświęcona jest odkrywaniu różnorodnych aspektów miłości: w sobie, a następnie w ukochanej lub ukochanym, innych ludziach i w otaczającej nas rzeczywistości. Korzystając ze starożytnych mądrości, uczy kontaktu z własnym ciałem, pragnieniami i emocjami.

 Pokazuje, że seksualność jest radosna, pełna frywolności, a zarazem dostojeństwa. Uświadamia, czym jest spełnienie i podpowiada, w jaki sposób można go doświadczyć. Buduje przyjazny i bardzo konkretny pomost pomiędzy seksualnością i życiem duchowym, odkrywając, że nie istnieje między nimi przepaść, że są w istocie jednym. Pozycja zawiera wiele praktycznych metod, medytacji i ćwiczeń, z których można korzystać w pojedynkę lub w parze, aby udoskonalić swoje życie seksualne oraz relacje z ukochanymi osobami.

To książka, w której zarówno osoby zainteresowane tantrą, jak i ci, którzy nic na ten temat nie wiedzą, odnajdą wiele ciekawych, niezwykle transformujących wskazówek. Opisuje, jak zmienia się, lecz bynajmniej nie gaśnie, nasza seksualność i podpowiada, w jaki sposób troszczyć się o nią, by czerpać z niej radość przez całe życie, niezależnie od wieku. Piękna szata graficzna i bogactwo ilustracji nie tylko umilają lekturę książki, lecz czynią z niej przejrzysty i praktyczny podręcznik zarówno dla singli, jak i dla par. Wszystkim tym, których interesuje seks i rozwój duchowy, ta książka z pewnością się spodoba. To doskonały prezent zarówno dla siebie, jak i bliskich; to podarunek, który pomoże przywrócić lub rozwinąć naturalny stan ekstatyczności w naszym życiu.

Fragment książki w formacie PDF:

adobe acrobat icon


Mam wrażenie, że „Święta seksualność - Radość tantry” to książka, która powstała z miłości. Na wstępie zaznaczę, że recenzja, którą piszę, nie będzie obiektywna, bo zakochałam się w tym tantrycznym podręczniku, gdy tylko dostałam go w swoje ręce... czytaj więcej...

Voca Ilnicka
Portal www.seksualnosc-kobiet.pl

------------------------------------------------------------

Seks i duchowość nijak się mają do siebie – to przekonanie, typowe dla naszej kultury, zaczęło się we mnie roztapiać, kiedy sięgnęłam wiele lat temu po pierwsze książki na temat tantry. Intuicja podpowiadała mi, że te sfery są ze sobą połączone, splecione, co więcej, jedna... czytaj więcej...

Izabela Cisek
Portal www.dojrzewalnia.pl

------------------------------------------------------------

Z przyjemnością matronujemy książce "Święta seksualność" autorstwa Mahasatvay Ma Anandy Sarity. To lektura zdecydowanie godna polecenia, nie tylko dla wprawnych już adeptów tantry, ale także dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o tym nieco tajemniczym i kuszącym stylu życia... czytaj więcej ...

Portal www.pssproject.pl

--------------------------------------------------------------

Niestety, ale współczesny sex przypomina wzajemną masturbację. Panowie nie wiedzą, że z seksem jest jak z guzikiem od windy: to, że często się go przyciska, nie znaczy, że winda szybciej przyjedzie. Nic dziwnego, że ludzie uciekają od seksu do… seksu – chcą go jak najwięcej, gdy stosunek nie daje satysfakcji, zamiast pragnąć go, żeby czerpać z niego pozytywną energię... czytaj więcej...

Portal www.zadna-kolejna-milostka.pl

--------------------------------------------------------------

Seksualność w naszej kulturze obrosła wieloma mitami. Do ich tworzenia wiele wnieśli mężczyźni uważający kulturę patriarchalną za jedyna właściwą formę bytu społecznego. Pogląd ten wydawał się nieco ewoluować z psychologią Zygmunta Freuda, ale tylko go pogłębiał przez tworzenie kompleksu (zwanego też lękiem) kastracyjnego. Po wiekach dyskryminacji kobiecie w XX wieku dano prawo do orgazmu i decydowania o braku chęci do współżycia. Mimo tego nadal pozostała na pozycji gorszej. Seks jest często zbrutalizowany i ordynarny, co możemy zobaczyć w mediach... czytaj więcej...

Anna Sikorska
Portal annasikorska.blogspot.com

Artykuły powiązane

 • Dramat w łonie matki. Utracony bliźniak

  Do dziś mało wiadomo o tym, jak ważny jest czas spędzony w brzuchu matki dla dalszego życia człowieka.  Co dziesiąta osoba na początku ciąży nie jest tam sama. Jeśli w łonie matki są bliźnięta i jedno z nich umiera, drugie przeżywa silny szok, którego później nie jest świadome.

 • Inteligencja trawienna dla dzieci

  Jesteśmy tym, co jemy i dlatego naszym zadaniem jako rodziców jest nauczyć dzieci wszystkiego, co dotyczy prawidłowego żywienia. To odpowiedzialność, której nie powinniśmy unikać, jeżeli zależy nam, aby nasze dzieci zdrowo rosły.

 • Osobliwości dnia codziennego

  Zaklęte w seriach powtórzeń i rymów słowa sprawiają, że nieuchwytne myśli i emocje dostępują ucieleśnienia. Codzienność zmienia się w misterium, a misterium nabiera znamion zwyczajności. Życie jawi się jako osobliwa podróż do wewnętrznego świata, w którym światło spotyka się z mrokiem. Z chaotycznego tańca przeciwności wyłania się sens.

 • Mama Bamba

  Poród przepełniony jest bogactwem i magią. Ale ponieważ obawiamy się bólu i mocy, które są z nim związane, odwracamy się od obfitości, którą nam oferuje. Zamiast tego decydujemy się na sterylność i poprzez zabiegi medyczne odzieramy ten proces z odczuć. Tymczasem poród jest szczytowym doświadczeniem, które może być dla nas transformujące, a świadome, pełne uważności narodziny stają się dla naszych dzieci pierwszym życiowym doświadczeniem, w ramach którego dowiadują się, że nie muszą się lękać – że życie w całej swej intensywności jest czymś, w co warto wejść, godnym śmiechu, płaczu i umiłowania.

 • Uwolnij swój głos

  Nie od dziś wiadomo, że dźwięk, wibracja i muzyka korzystnie wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Autorka książki połączyła pradawne mądrości ze współczesnymi praktykami i stworzyła program Jogi Głosu dla każdego. Wykorzystując różnego rodzaju ćwiczenia oraz praktyki wzbogacone przez pliki dźwiękowe (do pobrania), starannie i z wielką uważnością prowadzi czytelnika po ścieżce samopoznania.

Top