wsz-baner-szkolenie2020-1110x340_3.jpg

Ten warsztat jest dla wszystkich, którzy wiedzą lub przypuszczają, że nie rozpoczęli jeszcze swojej podróży ku akceptacji życia w pojedynkę. To osoby, które nie tylko nie były w łonie matki same, ale również przeżyły tam dramat: ten drugi umarł tuż obok. Ci, którzy mają za sobą tego rodzaju doświadczenie, często cierpią z powodu samotności, tęsknoty, porażek, głębokiego poczucia winy, miewają też napady lęku. Wielu z nich korzystało już z różnorodnych metod terapeutycznych, jednak nie przyniosło to wyraźnych efektów.

Podczas warsztatu pomagamy uczestnikom ostrożnie uzyskać dostęp do wspomnień sprzed porodu, aby znów mogli doświadczyć miłości i bliskości w kontakcie ze swoim bliźniaczym rodzeństwem oraz otworzyć serce. 

„Patrzenie” na tego drugiego ze świadomością, jak intymny i bliski kontakt łączył cię z nim w łonie matki, może przynieść spokój. To koniec poszukiwań, bowiem cel został osiągnięty.

Wraz z odkryciem bliźniaka, nadchodzi czas, kiedy rany mogą zostać uleczone. Każda osoba, która tego doświadczyła, ma przed sobą indywidualną drogę ku uzdrowieniu. Wspieramy ją w tym specjalnie dobranymi ćwiczeniami i rytuałami.

Często najpierw potrzebna jest przestrzeń na przeżycie bólu oraz smutku. Następnie pojawia się uczucie radości i wdzięczność za możliwość doświadczenia tej wyjątkowej bliskości w łonie matki. Miłość, która była tam obecna, na zawsze pozostaje w sercu.

W wielu przypadkach bardzo ważna jest praca z traumą, która powstała na skutek śmierci bliźniaka. Aby w codziennym życiu móc poczuć się bez tego drugiego całością, a także pozbyć się poczucia winy wobec niego, uzdrowienie musi nastąpić zarówno na poziomie fizycznym, jak i energetycznym. Wówczas energetyczna dziura, jaka powstała z powodu utraty bliźniaka, może zostać uleczona i zamknięta.

W czasie tego warsztatu pracujemy z ustawieniami systemowymi w parach i niewielkich grupach, korzystamy też z energetycznej terapii traumy, biodynamicznej terapii ciała, rytuałów, podróży transowych i z tego, co jest w danym momencie potrzebne.

Możliwy jest taki rodzaj wspierania procesów uzdrawiania, w bezpiecznej i pełnej szacunku atmosferze grupy, aby w życiu danej osoby pojawiły się radość, poczucie szczęścia, udane relacje miłosne i satysfakcja z pracy zawodowej.

Warsztat poprowadzi:

Alfred R. Austermann - dyplomowany psycholog i pedagog społeczny. Od 1985 r. prowadzi seminaria i grup terapeutyczne z zakresu psychologii humanistycznej i duchowej. Od 21 lat specjalizuje się w konstelacjach rodzinnych i organizacyjnych oraz terapii urazowej. Zatwierdzony terapeuta systemowy i terapeuta dydaktyczny (Niemieckie Towarzystwo Konstelacji Systemów). Zarządza grupami edukacyjnymi w Berlinie, Brukseli i Budapeszcie.

Razem z żoną Bettiną prowadzi INSTITUT FÜR SYSTEMAUFSTELLUNGEN UND TRAUMATHERAPIE (tłum. Instytut Ustawień Systemowych i Terapii Traumy) dorosłych, młodzieży i dzieci. (https://www.ifosys.de)

Alfred i Bettina są również autorami książki „Dramat w łonie matki. Utracony bliźniak”, w której przytaczają niezbite fakty oraz poruszające opisy przypadków, przedstawiają w empatyczny sposób możliwe konsekwencje utraty bliźniaka w prenatalnym okresie życia oraz wskazują drogi do duchowego uzdrowienia tego przeżycia. 

Uwaga:

W związku z sytuacją Covid-19 jeżeli praca w bliskim kontakcie nie będzie możliwa, część ćwiczeń i praktyk zostanie zmodyfikowana. Dlatego też prosimy o zabranie z sobą: poduszki, koca i pluszowej maskotki. Jednocześnie zapewniamy, że zmiana ta nie wpłynie to na jakość warsztatu. 

Sprawy organizacyjne:

Data: 19-21 03 2021 r.

Warsztat tłumaczony będzie z języka niemieckiego lub angielskiego na język polski.

Miejsce:  

Warszawa (szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie)

Czas trwania: 

Piątek: 18.00 -21.00

Sobota: 9.30-20.00 (w tym przerwa)

Niedziela: 9.30-17.00 (w tym przerwa)

W trakcie przewidziane są przerwy kawowe.

Opłata za warsztat 1100 zł

500 zł zaliczka + 600 zł na numer konta do 12 03 2021 r. lub w dniu szkolenia.

Ilość miejsc ograniczona – gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki lub całości na numer konta z dopiskiem „19-23 03 Samotnie urodzone bliźnięta”. 

Bank Millenium S.A.
rachunek 80 1160 2202 0000 0002 2793 7918
Świadome Życie Sp. z o.o.
NIP: 7010356446
KRS: 0000436113

W przypadku sytuacji ogłoszenia pandemii i niemożliwości przeprowadzenia warsztatu stacjonarnego zostanie przeprowadzony warsztat on-line. 

ZAPISY, Rezerwacja miejsca mailowo na adres kontakt@swiadomezycie.eu + wpłata. 

Kontakt:

Katarzyna Toffel Kuźniar tel. 502 037 153 (pn. -pt. w godz. 9.00-17.00)

Na warsztat proszę zabrać obuwie na zmianę, koc, poduszkę oraz pluszową maskotkę. 

Zakwaterowanie i dojazd w własnym zakresie.

Opinie uczestników pierwszej wersji warsztatu on-line, który odbył się w październiku 2020 r. 

Dni po warsztacie były wyjątkowe, ciągle jestem pod wrażeniem. To działa!
Organizacja, struktura warsztatu, prowadzenie - rewelacja, nic bym nie zmienił.
Miałem ogromne wątpliwości czy w tej formie ma to w ogóle sens i nie przez przypadek zdecydowałem się na warsztat na 3h przed jego rozpoczęciem. Może łączność z grupą nie jest tak silna jak przy warsztacie stacjonarnym, ale dla wewnętrznych procesów nie ma to znaczenia, a przynajmniej przy temacie bliźniaka. Mam wrażenie, że przeżywanie tego w swoich przestrzeniach bez interakcji z innymi pogłębiło doświadczenie.

Bardzo się cieszę, że mogłem w tym warsztacie uczestniczyć. DZIĘKUJĘ! I gratuluję odwagi.

Z wdzięcznością,
Sylwester

Raz jeszcze chciałabym podziękować za możliwość wzięcia udziału w tym niesamowitym doświadczeniu. To był obfitujący w wiele niespodziewanych uczuć weekend. Już kilka dni wcześniej czułam, że przeżyję coś wyjątkowego i tak było. Czułam, że jestem bezpieczna, że mogę w pełni zaufać i pozwolić poprowadzić się mojemu „wewnętrznemu dziecku”, żeby wreszcie zacząć oddychać pełną piersią. Ramoda przekazuje tak dobrą energię, że czułam, że przez te trzy dni pod jego opieką mogę wiele. Sposób prowadzenia warsztatów pozwolił mi przeżyć żałobę po mojej bliźniaczce tak, że już w niedzielę nie miałam wątpliwości, że nie muszę mieć wyrzutów sumienia, że ja żyję a ona nie. Wszystko przychodziło po kolei tak jak tego potrzebowałam. Najpierw miła i spokojna twarz Ramody, potem inni uczestnicy i ich doświadczenia, potem podział na pokoje, gdzie rozmowy odbywały się tak, jakby były „ dla mnie przygotowane”.

Dzięki warsztatom udało mi się zintegrować smutek, żal i rozpacz po stracie siostry. Udało mi się też znaleźć spokój i wreszcie pozwolić sobie na radość.   W czasie warsztatów zobaczyłam, że odkąd pamiętam wciąż się chowam, wciąż nie czuję się dość dobra, że wydaje mi się, że inni zasługują na uznanie bardziej niż ja. Jednocześnie wciąż ktoś czegoś ode mnie chce, prosi o wsparcie i o pomoc a ja to daję i nie patrzę na siebie, ważne, że mogę pomóc. Dziś chcę sobie pozwolić na to, że ja również mogę i powinnam przyjąć pomoc,  że nie muszę być najsilniejsza, że też mogę pozwolić sobie na bycie niedoskonałą. Po przeczytaniu książki, dużo sytuacji w życiu zaczęło mi się wyjaśniać, układać, ale dopiero cały warsztat domknął proces zrozumienia tego, dlaczego tak trudno żyje się samotnie urodzonym bliźniętom. Będę wszystkim polecać przeżycie takiego doświadczenia, bo w trakcie warsztatów poczułam strach i  ból małej Dorotki, który był jednocześnie wyzwoleniem dla dorosłej Doroty.

Pozdrawiam Was Bardzo serdecznie,
Dorota